Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisméretű kutyafajtát keresek...

Kisméretű kutyafajtát keresek gyerekek mellé, melyiket ajánljátok ami nem agresszív és nagyon játékos?

Figyelt kérdés

10 és 3 éves fiaim vannak,akik imádják az állatokat.Kertes házban élünk.Szeretnénk "kisméretű" kutyát családtagnak,játszó pajtásnak.

Amit biztosítani tudok neki:

- napi 2-3X 1 vagy 2 óra mozgás,szellemi tréning

- benti kutya lenne

Amit elvárok:

- nem agresszív természet( a gyerekek miatt)

- ne legyen ugatós (tudom,hogy minden kutya ugat de én arra gondolok,hogy ne éjjel-nappal ugasson)

- ne legyen beteges fajta (azt is tudom,hogy megbízható tenyésztőtől vegyem,ha fajtatisztát szeretnék,de bizony nálam anno becsúszott,egy diszplázia a NJ kutyámnál,holott neves tenyészetből vásároltam).


2014. febr. 8. 11:20
1 2
 11/14 Kleo0:) ***** válasza:
39%

Én Bolognese-t ajánlok:) nagyon aranyosak és gyerekbarátok.

Hát igen..a fehér szőr hamar koszos lesz,meg ugye fésülgetni is kell őket de nem hullik úgy a szőrük mint más kutyáknak és ha vizesek lesznek nincsen "ázott kutya " szaguk:D


De igen,jó lenne ha menhelyen is körülnéznél,biztos tudnak adni gyerekbarát kiskutyát hiszen sajnos rengeteg,rengeteg ilyen kutyus van akik gazdára várnak.

2014. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Törpe schanuzer. Már a második ilyen fajta kutyám van, plusz egy snaci keverék.

Az összes eddigi kutyámra jellemző:

barátságos (sokan meg is lepődnek emiatt)

játékos DE tisztelettudó

imádja mindegyik a gyerekeket, a csecsemőket is (a közelben van isi, ovi, általában egyszerre 15-20 gyerek nyúzza őket)

nagyon hamar tanulnak

ugatni tényleg csak okkal szoktak, ha jeleznek valami miatt (pl kopog az ajtón valaki, akkor van 1-2 vakkantás)

egészséges fajta nagyon, mivel nincs túltenyésztve(sportos, energikus, jó a látása, hallása, szaglása, nem szoktak diszpláziásak lenni stb)

Tényleg csak ajánlani tudom!

Majd írd meg, hogy mit választottál! :)

2014. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

Azt kihagytam, hogy mindenki írja, hogy a havanese meg bolonese milyen édi. De nem összekeverendő az aranyosság az akaratossággal. Itt is írta valaki, hogy állandóan a középpontban akar lenni a kutya. Sajnos rá kell szólni, ilyesmit nem szabad hagyni, mindegy milyen fajta.

Nem akkor simogatunk kutyát, amikor ő akarja ,hanem fordítva.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azért mert cuki, még nem szabad ölbe kapni állandóan meg elkényeztetni.

Azt szoktam mondani: neveld úgy a kicsi kutyádat, ahogy egy bernáthegyit nevelnél. :)

2014. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek az előttem szólóval, nekünk is törpe schnazink van, és valami hihetetlen intelligens fajta :) ugyanakkor igazi bohócok, és nagyon emberszeretőek, a gyerekeket különösen szereti, még az egy éveseknek is hagyja hogy nyúzzák :) szerintem a lehető legjobb ötlet a törpe schnazi :) mert természetesen a menhelyi kutyusok :)
2014. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!