Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Amikor a westiem 2 éves volt, akkor kezdődött. Ha odajött hozzá egy kutyus, és megszaglászta, először halkan morgott, aztán neki akart ugrani. Minden kutyával ezt csinálta. Mi történhetett, ami miatt ezt csinálta? Sosem volt bántva, ezért nem értem. Arra gyanakodtunk, hogy a kennelben történhetett valami, amikor még kicsi volt.

2014. febr. 8. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ezt csinálja, te hogy viselkedsz? Mit teszel?
2014. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölyök kora óta nálad van és 2 éves korában kezdődött ez a viselkedés,akkor annak valószínűleg te vagy az oka. Mikor odament hozzá egy nagyobb kutya és te megijedtél, attól simán viselkedhet így. Ez történik akkor is, ha felkapkodják a kistestű kutyákat, aztán meg csodálkoznak, hogy támadja a nagyobbakat...
2014. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az idősebb kutyám menhelyen volt és ott sajna verekednie kellett az ételért. Ennek ellenére ami óta elhoztuk, minden kutyával barátságos, max azokkal nem, akik nekimennek, mert póráz nélkül vannak.

Az alomban meg pláne nem történik ilyesmi. Jól írták előttem, ha ez mostanság kezdődött, akkor valamit te ronthattál el. Ha félsz, mikor közelít egy másik kutya, akkor azt megérzi a te kutyád. Ha nem te vagy a falkavezér, akkor a kutyád akar megvédeni téged, ezért támadhat.

Szóval ez is ok lehet erre.

2014. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sosem féltem, amikor jött egy másik kutya, sőt, vártam is. De manapság megijedek, mert tudom, mi lesz a kutya reakciója. Ha ilyet csinál mindig rászólok hogy nem szabad, és leguggolok mellé. Ez baj lehet?

Egy eset viszont történt... egy nagyobb - konkrétan akkora volt mint egy medve :D - kóborkutya jött oda hozzánk, akkor felkaptam, és elsétáltam vele, de különben nem szoktam felvenni.

2014. febr. 8. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Hát az nem jó, hogy ha nyugtatgatod, vagy gügyörészel neki meg ilyesmi... ezzel pont megerősíted ezt.

Szerintem ott a gond, hogy nem te vagy a falkavezér, ezért úgy érzi, hogy meg kell téged védenie.

2014. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vsz.a viselkedésed megerósíti a kutyád viselkedėsėt.Ha keveset vitted más kutyák közé,közös játékra,akkor is kialakulhat ez nála.A kutyák két éves korukra lesznek felnőttek és alakul ki mãr a felnőtt korára jellemző viselkedése.Segíhet,ha kutyafuttatóba viszed,a morgást letiltod,eltereled a kutya figyelmét,vagy kutyasuliba mentek.Ott ellenörzött körülmények között ismerkedhet és az oktatók segítenek kezelni a viselkedését.
2014. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs pénzem kutyaiskolára. De ha morog, és akkor rászólok, akkor leszokik erről a viselkedésről? Érdekes, hogy a kölyökkutyákat, vagy az időseket nem bántja, nem morog rájuk.
2014. febr. 9. 11:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Ötöske jól írta, valószínű az lesz a gond. Ha nincs pénz kutyasulira akkor olvass utána falkavezérség pontjai, amúgy ha egy szakértőibb kutyás fórumon vagy facebokkon egy csoportban kérdezel és látják rajtad, hogy tényleg változtatni akarsz nem csak nyavalyogsz,mint elég sokan,akkor szívesen segítenek a kutyások.
2014. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Jól írtam ,jól írtam, mégis én lettem lepontozva. :)

Nekem se volt pénzem soha kutya iskolára, szóval olvastam sokat, gyakoroltam a kutyákkal sokat anno. Szóval ki lehet ezt küszöbölni, nyugi.

2014. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!