Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie vagy Golden...

Border Collie vagy Golden retriever?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy melyik legyen. Ez lesz az első kutyám de nem tudom hogy melyiket válasszam. A mozgás igénye nem lenne probléma se a szőre , de mivel még nem volt kutyám ezért sokan azt mondták hogy a golden. Szerintetek?

2014. febr. 8. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
első kutyának mindenképpen Goldent...egy Border Colliet nem adnék tapasztalatlan kézbe
2014. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Itt nem a tapasztalatlanságon van a hangsúly hanem h mennyire vagy elkötelezett. A kutyázás tanulható - pláne ha van hozzá érzéked egy kicsi. És szerintem egyik kutyába se kell több vagy kevesebb energiát fektetni... Csak kérdés mennyire akarod jól csinálni: nem csak napi séta a lemozgatás, főleg a bordernél, hanem életmód váltás: kutyasuli, agility/frisbee/flyball/obedience edzések, új emberek, új közösség.
2014. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a goldent mondanám.
2014. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 klopusz ***** válasza:
75%

Anno én is e között a két fajta között hezitáltam.

Végül a goldent választottam, mert a border collie makacsabb fajta és az az én természetemmel nem lett volna jó páros. Aztán goldeneztem (először egy, majd két kutyával) 16 évig.

2014. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre én sem ajánlanék Collie-t. Kell oda tapasztalat is, nem csak elkötelezettség. Nem bántásból írom, de hiába vagy elkötelezett, ha mégis elbaltázod a dolgokat. :/

Golden első kutyának nagyon jó választás! Könnyebben kezelhető, mint a Collie.

2014. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha van nyájatok, akkor mindenképp a Border Colliet javaslom. :D
2014. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Az itt válaszolóknak volt valaha bordere vagy csak sorozatba írja a sztereotípiákat??

(aki azt írta h border makacs az meg egyszerűen no comment, a legkoopreatívabb fajta egyike, de ne is zavarjon)

2014. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Két borderem van. Első kutyának is borderem volt. Ma már tudom, hogy SOHA nem választanám ezt első kutyának, így nem is ajánlom. Megküzdöttünk egymással és bár már 10 éves az öreg még mindig nem tökéletes. Tényleg makacs. :) Elég egy kis hiba, amikor nem vagyok következetes és kegyetlenül kihasználják.

Nagyon okosak, nagyon könnyen tanulnak és gyorsan megértik mit szeretnék tőlük, de legalább ilyen gyorsan az ember fejére is nőnek, ha nem figyel, nem ért hozzá.

Még fiatal voltam, amikor az öreget kaptam. Eljártunk kutyaiskolába és itthon is rengeteget tanultunk, mozogtunk, sétálni jártunk még is megvívtuk nem egyszer, hogy ki is a falkavezér. Nem voltam még elég következetes gazdi hozzá és ezt piszkosul ki is használta. Ha csak egyszer is rászóltam, hogy ül és nem ült le, én pedig elengedtem a fülem mellett, akkor legközelebb már doszt se ült le, mert minek!?

Ha nincs időm egy nap órákat csak rájuk szánni, akkor felforgatják a kertet, vagy végig ugatják unalomból az éjszakát, hogy véletlenül se aludjak én se jól.

Én tudom milyen tapasztalatlan gazdiként ilyen temperamentumos, pörgős és OKOS kutyát bevállalni és ma már máshogy döntenék, annak ellenére, hogy imádom! Látszik rajta, hogy nem voltam jó gazdája, a mai napig megy a maga feje után, ha éppen olyanja van és képtelen vagyok ezt átkattintani az agyában, pedig próbálkozom. Ő már valószínű ilyen marad. A fiatalabbnál már sokkal következetesebb voltam, ő ugrik is az első szóra.

2014. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 klopusz ***** válasza:
100%

Kedves hetes!


Ha régi borderes írja, hogy makacs, akkor az nem sztereotípia, hanem tapasztalat.


Én sem a sztereotípiákat vettem figyelembe (húsz éve vettem a goldenemet, akkor még az sem, a border sem volt felkapott fajta), hanem a szakirodalmat nyálaztam át.

2014. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bordereket tenyésztek...lehet h van némi fogalmam a borderek viselkedéséről ;o), illetve mivel olyan sportban mozgok, rengeteg bordert ismerek közelebbről. A beagle vagy egy terrier makacs FAJTA, de a border nem. Nem mondom, h ne lenne olyan EGYED aki igen, de nem ez a jellemző.

És azt mondom, h ott valami probléma van ahol 1 nap aktív lefárasztás kimaradása ekkora probléma - nekem munka bordereim vannak, tehát nem bambuli kis showkutyák, mégsincs ilyen problémám.


Ezen kívül nem egy embert ismerek akinek - akár 12-14 éves gyerekként lett első kutyája border - és nem cseszték el... így inkább az a kérdés, h az embernek mennyi önismerete van, h tudja tudna-e következetes lenni vagy sem (ami megjegyzem nem kevésbé szükséges egy goldenhez, mint egy borderhez)


Én inkább azt mérlegelném a kérdező helyében, h mely aktivitások állnak közelebb hozzám: amit egy goldennel vagy amit egy borderrel lehet űzni - a kettő valahol fedi egymást természetesen, de mégis vannak lényeges különbségek.

2014. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!