Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriver jó kezdő...

Golden retriver jó kezdő kutyásoknak? Lehet a kertben? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

2014. febr. 8. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy ivartalanított kan goldenem van, egyszerűen imádom. Ő volt az első kutyám (azóta vettünk neki egy játszótársat) és nagyon jó kezdő kutyásoknak. Szinte Ő tanított engem.. 2éves koráig nagyon kajla volt, azóta már egy "komoly" kutyus, mondjuk sétánál és játéknál nagyon virgonc:) Javaslom, hogy ha teheted (mármint ha szeretnél ilyen kutyát) legyen kinti-benti. Most jöhetnek a lehúzások, én bent is tartom. A véleményem,hogy rengeteg szeretetet igényel ,de vissza kapunk kétszer ennyit;) Imádnivaló, nekem könnyen tanul, intelligens és szófogadó ( ez mind nevelés kérdése!!) Imád úszni, és rendesen benne van a vadász ösztön (mondjuk ez szerintem személyiség függő) szóval a kacsákat jól megszokta kergetni. Ha gondolkozol azon,hogy vennél egy goldit minnél hamarabb (6-8 hetes korában) hozd el, és szoktasd a többi kutyához, sétához stb.:) Ha nem szeretnél venni, akkor a retriever fajtamentőktől hozz el egyet, nekem is onnan van:) Készülj fel, hogy sok törődést igényel.
2014. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Jó,de nagyon nagy a mozgásigénye.Igazából nagyon ember és csalãd centrikus,ezért nem jó neki szeparálva az udvaron,de amúgy lehet.Viszont lerendezi a kertet,ha nincs lemozgatva és csak a kerti lét szenvedés neki.
2014. febr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hollywood6 válasza:
Attól függ, én nagyon szeretem oket nagyon csaladszeretöek. Én ajánlom, de nevelés kérdése is. Nekem van egy nagy darab Argentin dogom és még féléves korában úgy leteperte Egy golden hogy uttána behuzott farokkal menekult. Alig tudtuk lerangatni róla. (Bár köztudott, hogy az argentindog szivós jószág).
2014. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!