Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 kiskutya van nálunk, nem...

6 kiskutya van nálunk, nem tudunk mit kezdeni velük. Mit tegyek a kutyákkal?

Figyelt kérdés
a nagyanyám ki akaja vinni az erdőbe és elengedni az unokatesom elakarja altatni és a menhely nem tudja befogani. meghirdettük interneten, plakáton ,ujságban,...
2008. júl. 19. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyiksem jó!

A világon nemcsak egy menhely van! (Hogyha már a menhelynél tartunk) Ott van az Árvácska, stb. stb. Próbáljd legalább ideiglenesen elhelyezni őket (látom nem nagy állatbarát a család :()

2008. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
sajnos nem!!!!!!! de ha hozzáteszük a 2 nagyot ami 5 éves az 8 nem tudok mit csinálni eredetileg 9 kics és 2 nagy egy meghalt egyet eladtak egyet befogattam
2008. júl. 19. 22:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, erre szoktam én mondani, hogy előre kell gondolkodni, és ivartalanítani azokat a szerencsétlen kutyákat, hogy elkerüljük a felesleges kiskutyák születését, amiktől ma Magyarországon lehetetlen tisztességes úton "megszabadulni", hiszen a menhelyek így is dugig vannak az occsón megvett, majd megunt, és kidobott kiskutyákkal.


Azt tisztelem benned, hogy nem akarod világgá ereszteni őket. Más megoldás pedig nincs: vagy be tudod vinni menhelyre, vagy végső esetben a gyepmesteri telep, de ha ott leadod akkor akár aznap el is altathatják őket, ha nincs hely (márpedig az soha nincs).

Fajtatiszta, vagy erősen fajtajelleges kiskutyákkal esetleg fajtamentőket lehet felhívni. Mivel én is fajtamentésben dolgozom, ha erről van szó írj, és megadom az elérhetőségét az adott fajtamentőknek (ha vannak, mert az sincs mindegyik fajtának).

Siralmas ez a kutyahelyzet Magyarországon :(

2008. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos nem tudsz tenni a kutyákkal semmit. Talán a fajtamentők segítenek, de az sem biztos. Ha gyepmesteri telepre beviszed (ha egyátalán fogadják őket), akkor egyátalán nem biztos, hogy örökbe tudják adni őket. Én egy talált kiskutyát próbáltam valahova beadni. Két napig telefonáltam, de sehol nem tudták fogadni. A végén megtartottuk. Szóval elég reménytelen a helyzet.

Tényleg jobb lett volna előre gondolni erre. Most már nincs más megoldás, mint megtartani, vagy valamelyik szükséges rossz megoldást választani.

2008. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de van egy kis baj nem fajtatiszta
2008. júl. 20. 00:34
 6/12 A kérdező kommentje:
kösz szépen !
2008. júl. 20. 00:36
 7/12 anonim válasza:
0%
ásd el őket
2008. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
hát ha már megszülettek szegények egyből végezni kellett volna velük.nekem megszakad a szívem ha ilyet hallok,de azt kell nézni nekik mi a legjobb!
2008. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze miután velük végeztél, végezz a gazdájukkal is, hiszen ők tehetettek volna ellene, de nem tettek. Persze egyszerűbb lenne hagyni a kutyát, aztán minden megszülető almot kinyírni, mint ivartalanítani, vagy akár csal elzárni a szukát tüzeléskor... Meg olcsóbb is, más nem is számít.
2008. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
én próbáltam megmondani hogy megkell ölni de vérzett a szivem hogy még ilyenre is gondolok azt mondták hogy túl aranyosak hogy megöljük öket.
2008. júl. 20. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!