Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben Én mit tehetnék?

Ebben az esetben Én mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van 2 házzal arrébb egy NJ. keverék kutyus. Nagyon nagyon de nagyon sovány. Nem etetik állandóan kiabálnak vele és hallottam mikor ráütött a gazdája. Szeretnék névtelen maradni ilyen esetben kinek írhatok?

Amúgy a kutyának Anyukám adott sunyiba kiflit,Apukám száraz eledelt a szomszéd pedig rendszeresen ad neki valamit.

15/L


2009. dec. 7. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
feljelenthetitek névtelenül is
2009. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3 szervnél lehet bejelentést tenni: a jegyzőnél, a hatósági állatorvosnál és a rendőrségen. A bejelentés lehet névtelen, de névtelenül is nagykorú tegye, így anyukád vagy apukád.

Mivel a kutya "csak" sovány, és te "csak" hallottad, hogy megütik, tehát nincsen bizonyítékod állatkínzásra, ezért sajnos semmi nem fog történni. Meg lehet próbálni, hátha jó fej jegyzőtök van, de a szomorú tapasztalat az, hogy nem törődnek az ilyen esetekkel.

(egy példa: aki ezt tette, a bíróság felmentette állatkínzás vádja alól: [link]

2 dolgot tudtok tenni: szorgalmasan etetitek a kutyust, ahogy eddig tettétek.

Megpróbáltok a gazdával értelmesen, nyugodtan beszélgetni, hogy a kutya egy érző lény, szüksége van szeretetre, nevelésre, rendes ételre. Ha nem kell neki, keressetek neki egy új, olyan gazdit, aki megbecsüli. A németjuhászok még mindig nagyon népszerűek.

Hátha egy beszélgetés segít, legalább csak annyira, hogy mondjon le a kutyáról.

Ha nincs veszettségi oltása, akkor talán ki lehet erőszakolni az elkobzást.

2009. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Szegény kutya!!!!! Itthon nincsenek állatvédő szervek? Én ebben az esetben a németjuhász fajtamentőket hívnám fel, hogy mit tehetek, vagy egy menhelyet... Nem tudom. Kezdjétek el keresni a lehetőséget, hivogatni menhelyet, ott csak jobban tudják, hogy hasonló esetben mit lehet tenni.

Nem tudom melyik szerv tenne komolyabb lépést a kutyusért... Az a szernecséje, hogy vagytok ti....

2009. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!