Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos Labrador kutyánk...

7 hónapos Labrador kutyánk mindig össze-vissza piszkol. Ha nem akarom kennelbe zárni és megkötni pedig végképp nem, mit tehetek azért, hogy egy helyre kakiljon?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
sok ember azt mondja hogy megkell várni mig egy kis kupac kaki őszegyül és ha a kuty máshová végzi a dolgát akkor belekel nyomni az orát utánna a kupacba ez kegyetlen de csak igy könnyü megtanitani az én kutyámnak igy csinlátam és már nem kellet jobra balra mennem a zacskóval.
2008. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Én olvastam már erről egy pár könyvet és mindegyik egytől egyig azt írta, hogy NE nyomjuk bele az orrát a trutyiba, mert az gyakran ellentétes hatást vált ki. (Elvégre mi se lennék boldogokat, ha ürülékünkbe nyomnák az orrunkat, nemde?)

Nehéz elérni, hogy egy helyre kakiljon. Sőt, ez kutyától függ. A mi yorkink alapból egy helyre végezte a dolgát, de a keverék foxink már össze-vissza. Csak annyi lett a különbség, hogy a foxival nem háromszor, hanem négyszer sétáltam egy nap. Ezt többszöri sétával el tudja intézni. És tévhit, hogyha kertes házban él egy kutya, akkor meg van a napi mozgásigénye. Ennyi erővel a sportolók a kertükben is futhatnának. És főleg egy labrador. Az alapján, amit leírtál, nem hiszem, hogy túl sokszor sétáltatnád. Sétáljatok minél többet, nem csak neki tesz jót, hanem neked is. És a séta mellett fussatok is! Egyébként, hogyha arra szeretnéd szoktatni, hogy egy helyre kakiljon, akkor amikor épp kezdené a műveletet, arra a helyre viszed ami ezt a célt szolgálja. De ezt nem csak egyszer, hanem mind addig, amíg meg nem szokja. És ne bántsd, mert agresszív és makacs lesz!

2008. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!