Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri egy kutyáért költözni?

Megéri egy kutyáért költözni?

Figyelt kérdés

Családi házban lakok apámmal, de a főbérlő nem enged kutyát, csak egy macsekom van. Míg anyámnál laktam volt két kutyusom (még meg vannak, jól is vannak) és nagyon hiányzik a nagy négylábú az életemből. Apámmal szóba került a költözés a kutya miatt, nem mondott nemet, csak nem igen értett egyet azzal, hogy egy kutya miatt költözzünk, mert ugye az is macera meg pénz.. Viszont nekem tényleg kell egy kutya, akit vihetek sétálni, aki vár délután, mikor hazaérek a suliból, akinek elmondhatom a bajaimat és közben tényleg figyel rám. Egy német juhászt szeretnék befogadni, nagy álmom egy német juhász:)

Megéri egy kutty miatt költözni vagy éljek azzal együtt, hogyha majd lesz saját házam, akkor majd lehet kutyám?(ami még előreláthatóan nagyon sok év). Meg lehetne oldani a költözést, csak na.. mégiscsak egy költözésről van szó.


2014. febr. 9. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha van már két kutyád, miért nem fogadod be azokat? :) És a válasz egyértelműen IGEN! Kutyás vagyok már egy évtizede, és nem is tudnám elképzelni az életemet kutya nélkül!
2014. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Ezt neked kell eldöntened, hogy megéri-e.

Apukád végül is belegyezik, vagy nem?

2014. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megéri!

Mi is költözzünk, hogy lehessen kutyusom! Mivel minden vágyam volt. Most van kettő menhelyi kutyusom. A család is szereti őket és nem bánták meg, hogy költöztünk. Mellesleg jobb így családi házban! ( Mi albérletbe laktunk...olyan emeletesbe )

2014. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hol laksz. Mi Budapesten, és mindig sikerült kutyabarát albérletet találnunk. Itt van pár támpont, ami szerint mi kerestünk:

-bútorozatlan legyen, így nem hivatkozhat a főbérlő arra, hogy rongált a kutya, mivel nincs mit.

-ne legyen frissen felújítva, festve, általában ők se örülnek a kutyásoknak

-hosszútávra adja ki - aki évekre adja ki a lakását, az számít arra, hogy belakják, magukra alakítják a bérlők, úgyhogy egy ilyen többéves bérlet után úgyis helyrehozza vagy kifesteti, az már a szerződéstől függ hogy ti vagy ők.


Mi most pl. úgy vagyunk, hogy azt csinálunk a lakással, amit csak szeretnénk, kutyánk van, dohányzunk, hoztuk a saját bútorainkat, de ha majd úgy lesz, hogy kiköltözünk, akkor szépen kitakarítunk és csinálunk egy tisztasági festést magunk után. Ennyi áldozatot megér, hogy szabad kezet kaptunk és otthon érezhetjük magukat:)

2014. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi is most családiban lakunk, laktunk már panelben. Utolsó: köszi a tanácsokat:)

Apu lényegében belement. Meg itt még az is mérvadó, hogy a főbérlő szeret csak úgy bekukucskálni, nem nagyon van szabad terünk... Én pedig nagyon nagyon szeretnék kutyust:)

2014. febr. 9. 19:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már kétszer költöztem a kutyám miatt. Az első albérletemben laktam a kutya előtt, oda nem engedték, így az érkezésével elköltöztem. A második helyre engedte a tulaj a kutyát, de nagyon rossz volt a lakóközösség, így onnan is eljöttünk. Nagyon jó döntés volt, imádunk itt, mindent megért az, hogy most velem van, sőt, nemrég érkezett a második kutyusom is, a tulaj engedelmével természetesen. Nálunk ami fontos volt, hogy ahogy jöttek a lakbérért, mindig rend volt, tisztaság, csendben volt a kutya, látták, hogy semmit sem rongált meg, szóval hogy nem itthon tombolja ki magát, hanem a téren.
2014. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha még pár tanácsot megengedsz:

Tényleg ne a lakás állaga legyen a lényeg, hanem a tulaj, hogy jófej-e. Lehet akármilyen szép a lakás, lehet a legjobb helyen is, ha állandóan benézeget, rosszabb esetben akkor is, amikor nem vagytok otthon. Mi úgy egyeztünk meg, hogy utaljuk a bérleti díjat, vagy ha valamiért nem tudjuk, akkor az apjáéknak adjuk oda, itt laknak 3 utcányira. Szóval látsszon, hogy bízik bennetek, legyetek korrektek, legyen ő is korrekt, és ha már kiadta a lakását, ne akarja lecsekkolni hetente, én erre nagyon allergiás vagyok.

Amúgy az alsó szomszéd gyerekkori barátja a tulajnak, folyamatosan dicsér minket, hogy milyen aranyos a kutyánk, milyen okos, meg mi is jófejek vagyunk, stb:) itt ha költözésre kerül sor, akkor nem a személyes ellentétek miatt:)

Ezt csak azért írtam le neked, hogy érdemes laza, jófej tulajt kifogni, mert vele sokkal könnyebb lesz bizalomban, jó kapcsolatban maradni úgy, hogy mégse vagytok egymás életébe belemászva, mégis jókat hall rólatok, ilyesmik.

2014. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van két kutyád anyádnál,miattuk érdemes.Hiszen a gazdájuk vagy.
2014. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ők már anyámhoz szoktak. Anyám és a testvérem is nagyon szereti őket, anyám nem engedné, hogy elvigyem. Mikor otthon nála vagyok akkor jó, de itt eléggé hiányoznak ők is, meg alapjában a négylábú:)
2014. febr. 9. 23:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha apukád is szeretné akkor megéri :) De akkor mi lesz a cicával, ő gondolom kinti, őt is vinnétek magatokkal?
2014. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!