Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi pénzt kérhet el egy...

Mennyi pénzt kérhet el egy menhely egy kutyáért?

Figyelt kérdés
Több helyen jártam, volt ahol szó szerint rám akarták sózni, és az oltásokért elkértek volna 5000 Ft-ot, van ahol csak az volt a lényeg, hogy vigyem a kutyát és kész. Ahonnan végül is hoztam, ott 25 ezret kértek érte. Állítólag ők ivartalanították (bár erről SEMMI papír, heg, bármi nem árulkodik). Állították, hogy chip-elve lett, ami igaz, bár utólag kiderült, hogy kb. másfél évvel ezelőtt. Mindenféle kombinál oltásról beszéltek, amit szintén kapott a kutya, de 8 hónappal előtte, mert a gazdája oltási könyvvel együtt adta le a kutyát.
2013. júl. 3. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Menhelyen nem is szoktak pénzt kérni kutyáért csak annyi ,hogy ha akarsz adakozhadsz a perselynél
2013. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most hoztam el egy cicát menhelyről, szerettem volna kifizetni az oltását de nem fogadták el... Pedig én kaptam hozzá oltási könyvet, tehát valóban van oltása. Nem szívesen mondom ki, de szerintem le lettél húzva. Meg szabad kérdezni, hogy honnan hoztad el?
2013. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Mi ivartalanítva, oltva, chippezve 10 000 Ft-ot kérünk. Ez ha belegondolsz (még ha az etetést nem is számoljuk bele), kb. a költségek 1/3-a.
2013. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy kérnek pénzt. Ez szerintem teljesen érthető, ha belegondolunk, hogy addig is sok költséggel járt, és a menhelyek dugig vannak más állatokkal is, akiknek szintén jól jön minden fillér.

Mi anno még Pécsről hoztuk a kutyánkat, ott nem kértek érte pénzt, de mondták, hogy természetesen szívesen elfogadnak bármilyen adományt, segítséget. Mi vettünk 3 10 kilós kutyatápot. A kutya ivartalanítva és oltva volt, papírt mi sem kaptunk erről. De nagyon meggondolták kinek adják ki a kutyát, nem lehetett csak úgy egyből elhozni.

2013. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én anno ivartalanítva, oltva hoztam ki, 8000 Ft-ot fizettem (3000 amúgy+kérték, hogy az ivartalanítását is fizessem, mert nagyon rosszul állnak, de végül csak a felét kérték el a műtét árának). Ahonnan én hoztam a kutyát, ott nagyon korrektek, lelkiismeretesek voltak. 25.000 szerintem nagyon sok.
2013. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

25.000Ft nagyon sok!!

Én 7.000-ért hoztam el az enyémet: Oltások,ivartalanítás,chip.

Honnan vitted a kutyát?

2013. júl. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3000ft-ért hoztuk chippel, oltásokkal+volt egy nyakműtéte, ivartalanítva nem volt. De itt akkor is asszem ugyanannyiba kerül egy kutya.

"Fajtatiszta" 5000ft, keverék 3000ft.

2013. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ez több mint furcsa.
2013. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Minimum 3000-ezret szoktunk mi is kérni, de azt is mondjuk ha teheti ettől többet is adhat.
2013. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Most így ide nem írnám ki a helyet, legfeljebb privátba.

Nem is kérdeztek szinte semmit, hogy hova meg milyen körülmények közé kerülne a kutya, csak épp hogy, tehát akármit is mondhattam volna.

Többek között azzal indokolták a kutya árát, mert vannak nála rosszabb helyzetben lévők (csúnyábbak, idősebbek) és azokon nem tudják behajtani ezt a pénzt, így a szebb kutyáknál kell elkérniük többet, és hát értsem meg, mert nagyon rosszul megy nekik, meg stb, stb, stb.

Nem volt semmi olyasmi, hogy mennyit adnék, vagy adomány vagy hasonlók, kijelentették, hogy ennyi a kutya ára és kész, ebből nem engednek.

Akkor kicsit meglepődtem, mert ha a KUTYA ára ez, akkor itt nem örökbefogadási, hanem adás-vételi szerződést kéne írnunk. Persze egyből felháborodtak, hogy biztos tovább akarom adni a kutyát.

Végül is mivel nagyon megörült nekünk a kutyus első ott létünkkor, (tehát a kutya választott minket és nem mi őt) így másnap vissza mentünk érte a pénzzel.

Bár nem a szomszédban volt, és 2-szer oda-vissza megtettük ezt az utat, így még több pénzünkben volt, nem bántam meg egy percre sem hogy így döntöttem, mert akiknek ennyire csak a pénz a fontos, azok lehet hogy odaadták volna ez első jött-mentnek ha az többet ajánlott volna a kuty-ért, mint mi.

2013. júl. 3. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!