Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy Staffords...

Nagyon szeretnék egy Staffordshire terrier-t, viszont úgy érzem, nem biztos, hogy elbírnék vele. Válasszak másik fajtát?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék egy Staffordshire terrier-t.Több fajtát néztem már,de mindig a Staffinál lyukadok ki :D

Második kutyám lenne.Vinném kutyaoviba,suliba.

Nagy bátyámnak régen egy Pitbullja volt őt is szerettem nagyon.Talán onnan van egy fajta szeretet a bull típusúak iránt.

Viszont félek,hogy nem lennék elég határozott egy ilyen fajtához.

Mit javasoltok? Esetleg Staffi gazdikkal kellene találkoznom,beszélgetnem?


Vagy ha ennyire bizonytalan vagyok válasszak másik fajtát?


Amúgy a kutya vásárlás nem most lesz csak pár év múlva.


2014. febr. 10. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha csak pár év múlva lesz, akkor addig felesleges bármiről is beszélni.

Addig a személyiséged is rengeteget fog még változni és ki tudja, mi lesz. Nem is értem mit hittél...

Ha viszed iskolába és foglalkozol vele, akkor szerintem már nagyon bénának kell lenni, hogy ne bírj el vele. Mármint ha sikerül jó helyet találni, ahol szakszerűen segítenek, akkor kevés olyan ember van, aki azok után elbukna. Annak sem látom értelmét, hogy másik fajtát válassz, hiszen ha ezt szereted és ilyen kutyát szeretnél, akkor nem érdemes magadra erőltetni valami mást, amikor úgyis erre vágynál.

De ismétlem, amíg az egész a jövő zenéje, addig nincs miről beszélni.

2014. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd ott tartasz, hogy jöhet a kutya, nézz szét menhelyeken és sintér telepen (Illatos út), gyönyörű kutyáik vannak, steffi keverék is szokott lenni, ha pedig felnőtt kutyát viszel haza, annak már fix. személyisége van. Ha egy kiegyensúlyozott, nyugodt, barátságos kutyát hozol el, nem lőhetsz mellé :)
2014. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A menhely olyan szempontból is szerencsés választás (ha nem is onnan szeretnél kutyát) hogy pl eljárhatnál sétáltatni. Nagyon örülnek minden kis segítségnek, és magadat is tesztelhetnéd, mielőtt esetlegesen hozol egy rossz döntést. Egyébként ha jó helyről veszel szűrt egészséges kutyát és nem a legaktívabbat hozod el hanem a tenyésztő döntésére bízod magad, kikaphatsz egy lustább, behódoló típust is, akivel semmi gondod nem lesz.
2014. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fajtamentőkkel/menhellyel az a bajom,hogy ilyen fajtákat általában csak már ilyen fajtát tartó gazdiknak adnak vagy akiknek volt már tapasztalata erősebb fajtákkal.


Egyik ismerősöm is próbálkozott csak ő Argentín dogot szeretett volna örökbe fogadni,neki 2 kutyája is volt.Azzal az indokkal nem adtak neki kutyát,hogy nem volt még erős fajtával dolga stb. Megértem,hogy nem akarnak tapasztalatlan kézbe kutyát adni,de akkor is.Első 1-2 hónapban csinálnának több látogatást és akkor meglátnák,hogy jó helyre került.

Velük csak ez a bajom.Pedig felnőttet is elhoznék nagyon szívesen.Persze majd megpróbálkozok,hátha..

Viszont ha ott nem kapok kutyát,akkor tenyésztőtől veszek egy kölyköt :)

2014. febr. 10. 16:01
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Van több bull típusú fajtamentő egyesület, majd ha eljön az ideje írj nekik hogy könnyen kezelhető kutyát szeretnél, ebből a fajtából is vannak kedves, szelíd könnyen kezelhető gazdikeresők, persze ritkábban mert a legtöbbjük erőskezű gazdinak való!
2014. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Illatos úton simán odaadnak neked egy kutyát, ha normális vagy meg nem egérlukban akarod tartani. Persze ettől még alaposan át kell gondolni a döntést!!!!!!!
2014. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
az illatoson a fajtatiszta kutyákat azért nem adják csak úgy akárkinek, ráadásul a bull típusú fajtamentők egyből hozzák is ki őket. Azért írtam, hogy ha önkénteskednél, vagy sétáltatásban besegítenél, kiismernének annyira, hogy esetleg rád merjenek bízni egy kutyát.
2014. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én arra is gondoltam,hogy esetleg a fajtamentőknél lévő kutyák közül esetleg ha lesz olyan kutyus akibe bele szeretek,akkor többször meglátogatnám elvinném sétálni,beszélgetnék az ideiglenes befogadókkal.Akkor megismerhetnek.Meg láthatnák,hogy a kutyus hogy érzi magát velem.Vagy ilyesmire nincsen lehetőség?
2014. febr. 11. 11:48
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
de van lehetőség, sőt örülnek neki ha valaki ilyen komolyan áll a dologhoz és nem elsőre kiválaszt egy kutyust külső alapján!
2014. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó :)

Hát semmiképpen se lenne jó,ha elhoznék egy kutyát,mert külsőleg beleszerettem aztán itthon derülne ki,hogy ez a kutya belsőleg nem is hozzám való. 3-4 találkozásból szerintem úgy is kiderülne passzol e hozzám a kutyus,ő is elfogad,meg bírnék is vele :)

2014. febr. 11. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!