Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyusunk lesz. Hogyan...

Kiskutyusunk lesz. Hogyan könnyítsem meg az első pár napját?

Figyelt kérdés

Hétvégén hozzuk haza, így az első pár éjszakát rá tudjuk szánni, ha esetleg félne vagy sírdogálna.

De hétköznap délelőtt nem lesz vele senki. Hova rakjuk őt? Mit készítsünk ki neki? Mi az ami segíthet neki az első napokban, hetekben?

Illetve az első éjszakán mit csináljunk, hova tegyük őt hogy biztonságban érezze magát?

Légyszi adjatok tippeket! Köszi :)


2014. febr. 10. 20:47
1 2
 11/14 Akiteki ***** válasza:

Ha jól érzi magát, nem fog sírni. Amikor ébren van, foglalkoztok vele, amikor alszik, akkor meg nem sír. :)

3 nap elég, hogy megszokja a helyét.

2014. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
egy jó idegrendszerű kölyök nagyon könnyen vált. nem kell tutujgatni, a 8 hetes kiskutyának az alomból kikerülve egyedül fel kell nőnie. legyen nektek természetes, hogy ott van, és már az első naptól foglalkozzatok vele. 3 nap bőven elég, hogy megszokja a helyet. Azért remélem ebben az időben még nem teszitek ki!!!!!!! A kölyök hamar megfázik.
2014. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az be szokott válni, hogy egy törülközőt, rongyot beraksz egy negyedórára az alomba vagy végigsimogatod vele az anyát, hogy érezze a szagát, kicsit megnyugodjon.

Eleinte engedd, hogy az öledben aludjon. Gyorsabban kialakul a kötődés, és nem is lesz annyira honvágya, ha van kihez odabújni. Igazából én eleinte együtt is aludtam a kiskutyámmal (iskolás voltam, szintén nem tudtam itthon maradni vele hetekig) és fantasztikus kapcsolatunk alakult ki.

Mindenképp alakítsatok ki neki valami biztonságos helyet (gyerekjáróka vagy ilyesmi) ahol nem okozhat kárt és neki sem lehet baja.

Mikor hazaviszitek és leteszitek, ha lehet, ne üvöltsön a tévé, és a vendégségeket se akkora időzítsétek. Legyen csend és nyugalom, hadd fedezze fel maga a környezetét, nem kell folyton a sarkában lenni. Ha valamitől megijed, ne kezdjétek csucsujgatni, hanem vidám hangon tegyetek úgy, mintha mi se történt volna. Így megtanulja, hogy az ijesztő zajoktól nem kell félni.

2014. febr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13: Köszi szépen!!

Persze, ebben az időben bent lesz végig. Van egy "otthonos" mosókonyhánk, ott berendezünk neki mindent. :) Meleg van, világos plusz ott "rombolhat is". :)


És nem értem mi azzal a baj, hogy megnézzük hogyan alkalmazkodik, és csak azután döntjük el hogy ott kell-e lenni vele a 4. napon is...?

2014. febr. 11. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!