Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyatulajok leszünk!...

SzMeli kérdése:

Első kutyatulajok leszünk! Bolognai melett döntöttünk! De úgy hallottam a keverék kuytusok strapabíróbbak! Gondolkozzunk bolognese keverék kutyusban?

Figyelt kérdés

2014. jan. 30. 15:38
 1/7 Firestorm ***** válasza:
93%

Bolognai az egy étel,ezt tisztázzuk.

Ha jó helyről tenyészetből veszitek a kutyát,akkor az is strapabíró lesz.

Ha viszont nem tenyésztőtől,akkor mindenképpen keveréket hozzatok ki menhelyről.

2014. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valójában a keverék kutyák tovább élnek és nem olyan betegesek. De pl a tacskó-tól kisebb kutyák kevesebbet élnek meg a nagyon nagy termetű kutyák is kevesebbet élnek mint egy átlag termetű. Bocs a megfogalmazásér.
2014. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "keverékek strapabíróbbak" csak a valódi, teljes-totál mixekre lehet igaz. Tehát egy olyan keverék, amelyik úgy néz ki, mint egy bolognese, nem strapabíróbb, mint egy tenyésztőtől vett.


Még annyit tennék hozzá, hogy amelyik 80 ezer alatti áron kapható, a legrizikósabb (sok esetben pedig a legdrágább, ha hosszú távon nézzük).

Van bichon fajtamentés, vagy tőlük hozzatok fajtajellegűt, vagy pedig rendes tenyésztőtől vegyetek fajtatiszta kutyát.

2014. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom finom, de arra figyelj hogy ne konzervparadicsomból legyen!
2014. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Két keverékem volt, most egy tk-s fajtatiszta kutyám díjnyertes kennelből. Nem tudom, hogy ezért vagy másért, de igen, sokkal több nyavaját összeszedett mint a két keverék együtt. Ugyanaz a nevelés, táplálás, foglalkozás. Igaz, hogy ez engem nem rémít meg, már furcsa volt, hogy két kutyával semmi "horrorsztori" nem volt:) Na tessék:D
2014. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat is!

Tudom mi a különbség egy étel és egy kutyafajta között (bocsi siettem a kérdéssel :-) ) A bajom a keverékkel, ki tudja valóban igaz-e amit az eladó állít, de van olyan bolognese keverék ami szép. Nem szeretnénk valami furi kinézetű kutyust nagy korában. Persze épp és egészséges kutyát szeretnénk, de a pénz sem mindegy. A törzskönyv nélküliről meg nem tudom valóban hihetem-e azt aminek mondják. Kezdő vagyok, nem tudom merre kereshetünk tenyésztőt. Még informálódunk!

2014. jan. 30. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Bolognai :D ez cuki volt.

Ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor tenyésztőtől, törzskönyvvel, és nem expressz hirdetés alapján 20 ezer forintért.

Egyébként rengeteg örökbe fogadható kutya van, amelyik szerintem Nektek tökéletes lenne.

A keverékek egyáltalán nem ellenállóbbak, náluk is ugyanolyan betegségek lehetnek, mint bármely más fajtánál. Ugyanúgy örökölhetnek betegségeket, ha a szülők is betegek voltak. A fajtatiszta (tehát törzskönyves) kutyák esetében talán kijelenthető, hogy náluk tényleg odafigyelnek, hogy egészséges kutyákat pároztassanak.

De mivel élőlényekről beszélünk, így bármelyik kutyánál előfordulhat betegség. Ugyanúgy, mint az embereknél.

2014. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!