Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megállapítani?

Hogyan lehet megállapítani?

Figyelt kérdés

Egy kutyáról,hogy okos? Tehát sok dologra megtanítható.

És azt hogy nyugisabb? Ez alatt nem a lusta kutyákat értem,hanem azokat ,akikkel még lehet kirándulni/játszani,hétvégén akár több mint 5 órát,de hétköznap ,ha napi 8-9 órát egyedül vannak,nem diliznek be.(kertben) És hétfőtől csürörtökig,egy-két óra bringa,vagy játék amikor hazajövök,de félévenként megeshet,hogy kimarad 1-2 nap,a tanulmányaim miatt.


2014. febr. 11. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést, de szerintem lehet látni. Volt egy vizsla keverékem, ő még 13-14 évesen is futkározott egész nap a kertben. Ha napsütés volt, akkor azért. Ha esett, akkor azért, hogy tudjon csúszkálni. Ő már hajnalban rohant ki a kertbe. Nagyon okos kutya volt.


Most egy argentin dogom van, olyan lusta mint az állat. Ha esik nem hajlandó sétálni. Ha pocsolyába lép, lesántul. Ha meleg van, lefekszik. Egy hisztis kis p..csa. Egyedül a havat szereti. Viszont okosabb mint a vizsla keverékem volt. Sokkal előbb megért mindent. Sokkal hamarabb észreveszi a dolgokat, rájön a nyitjukra.


Minden kutya okos. Lehet, hogy valamelyiknek később esnek le a dolgok, vagy rosszul csinálod, és nem érti.

2014. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy értem,hogyha menhelyen van,akkor mit kell nézni?

Lehet hogy rosszul fogalmaztam,a könnyen taníthatóra gondoltam. :)

2014. febr. 11. 13:29
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:
78%
Kérdezd a dolgozókat, hogy melyik milyen...ők nagyrészt ismerik a kutyákat. A taníthatóságát, meg első körben tesztelheted úgy, hogy veszel egy jutit, mondod a nevét, úgy hogy lássa és érezze mi van a kezedben...és figyeled mennyire kommunikál veled, mennyire néz rád, mennyire érdekli a kaja...egy kutyánál az az elsődleges szempont hogy miven, és mennyire lehet motiválni... persze ez sem biztos, h beválik, mert lehet h bizalmatlan még/félénk..és nem veszi el úgy a kaját. Én elsősorban az ottani dolgozókat kérdezném...
2014. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rossz tapasztalataim vannak a dolgozók véleményével,de a módszert köszönöm. :)
2014. febr. 11. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!