Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Evészavaros" kutya?

"Evészavaros" kutya?

Figyelt kérdés

A kutyám furán viszonyul az etetéshez. Régebben nagyon válogatós volt, de még azokhoz a tápokhoz is csak éjjel 3-kor nyúlt, amiket hajlandó volt megenni. Igazából régebben konzervet evett, és szerintem ez maradt meg benne, hogy napközben várja a konzervet, és vár éjjelig, aztán amikor látja hogy nem kap, odamegy rágcsálni.

De ez most már nem csinálja, csak néhány szemet eszik magától, viszont ha belenyúlok a tápos zacskóba, leül és örül, csóvál, látszólag várja. Kirakom neki a tálba, és csak ül. Hiába mutogatom, hívom oda, hátraugrik és leül, mint aki vár valamit. Egyszer belemarkoltam a tápba és odanyújtottam, a kezemből elkezdte habzsolni. Jól gondolom hogy "tányérfóbiás"? Azóta is csak néz, ugrál hátra és vár, ameddig nem markolok a tápba és nem adom a kezemből. Tegnap azt csináltam, hogy ahogy ugrál hátra, mindig elétettem a tálat, de folyamatosan hátraugrál és leül "váró" pózba, kb tettünk egy kört így a szobában, menekül a táltól, de azért várja a kaját, de csak a kezemből. Nem értem én ezt, komolyan. Mondjuk már ez is haladás, mert volt egy időszak amikor szemenként kellett adjak neki kaját, mert sehogyse akart enni, és beesett volt már a hasa, lesoványodott már. Ez valami fóbia, vagy evészavar, vagy mi?

Ami még eszembe jutott, hogy régen volt egy tálkája ami fémből volt, és amikor töltöttem bele a kaját, zörgött, attól szabályosan megijedt, és nem ment a tál közelébe. Azóta egy műanyag müzlistálja van amiben nem zörög a kaja, de emiatt lehet ilyen tálfóbiás?

Amúgy ez nem akkora probléma, mert napi 3 percet igazán megér, hogy legalább a saját szememmel látom mennyit eszik, jó 3 marék kaját. Csak ez akkor is furcsa. Valakinek valami tippje esetleg?



2014. febr. 11. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ezt játszotta,végül csak kézből volt hajlandó enni.Na én adtam neki:eléraktam napi 10 percre a tápot,majd eltettem előle.Másnap ugyanez,játszotta az agyát,hogy neki így nem kell.Elvettem előle,másnap megint eléraktam ugyanazt a tápot.5.napon kezdte enni,azóta nem játssza az eszét,nem szórakozik,nem válogat.Eszi-nem eszi,nem kap mást.Semmi baja azóta sem.

Lesoványodik?Annyira egy kutya sem hülye,hogy éhen döglessze magát.Nem szabad egész nap,egész éjjel előtte lenni sem tápnak,sem semminek.Napi egyszer 10 percre eléteszed a tápot,ha tetszik,ha nem,nincs más.Pár nap múlva hidd el,úgy fog enni bármit,mint a sáska.Nem kell megsajnálni.

2014. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg az egyik kutyás ismerősödet, hogy egyszer kétszer etessétek meg együtt a kutyákat. Ahogy látni fogja a tied, hogy a másik kutya zabál a táljából, szerintem elkezd majd ő is enni. Hirtelen ez jutott eszembe.


Legalább is nálunk az segített a hasonló helyzeten, hogy a kiskutya elkezdett lopkodni a nagytól, és az meg ugye inkább elkezdte megenni a saját kajáját.


Egyébként a tál olyan legyen, hogy ne csúszkáljon a földön, mikor eszik, mert a félősebb kutya attól is megretten. Vannak ilyen gumírozott aljú tálak.

2014. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sippara ***** válasza:
92%
Napi EGYSZER, összesen nem több, mint tíz percre elé rakod a tápot, ha nem eszi meg, elveszed, és másnapig nincs semmi (se juti, se rágcsa, se nasi, semmi). Kutya még nem halt éhen úgy, hogy naponta kapott enni.
2014. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi!! Kipróbálom ezeket, bár a kajamegvonástól félek, mert ha magától eszik, sose eszik eleget, és komolyan sovány, a szőre is hullott amikor makacsabb voltam vele.

Van másik kutya akivel összejár, és pont a másik kutya kajaféltését oldotta meg az enyém, egyszerre raktam le a két tányért, és sorban indítottam el a kutyákat, hogy ehetnek, szóval még ő javította meg a másikat, bár ez a kaja konzerv volt.

Pont ilyen gumírozott aljú tálkája volt, nem az volt a baj hogy csúszkált, hanem hogy kopogós anyagból van, és zörög benne a táp. Amikor éjjel odamegy ropogtatni, néha hallom, hogy elugrik, mikor visszaesik egy-egy szem kaja a tálba. De komolyan úgy ugrik el onnan a csörömpöléstől, mintha minimum belerúgtak volna, vagy megszúrták volna egy tüskével, vagy nem is tudom.

2014. febr. 11. 14:52
 5/14 A kérdező kommentje:
3#: az a baj, hogy minden séta után kap kutyakekszet, ha jól viselkedett, és ez annyira bevált, hogy ő a legszebben viselkedő kutyus lent, nagyon barátságos nem rámenős és visszahívható. régebben kakit evett de a kekszért mindennel felhagyott, és most már szabályosan beül a szobában a polc elé, ha jól viselkedett, és nézi a zacsit. és félek, hogy visszatérne a rosszhoz ha nem kapná, meg miértis ne kapná ha jó kutya volt? szóval nem tudom...
2014. febr. 11. 14:56
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Próbáld meg a padlóról etetni. Szórd le neki és adj neki egy kis teret, menj át egy másik szobába. Ha negyed óra múlva sem eszi meg szedd össze (kezdhetsz kis mennyiséggel vagy tedd újságpapírra, úgy egyszerűbb felszedni).

Az enyém a padlóról eszik, de más okból, ő habzsol.

2014. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tömöd mellé ilyen nasikkal, ne csodálkozz, hogyha nem eszik rendesen. Egyébként se a kajáért csinálja meg a kutya amit kérsz tőle, mert bármikor lehet olyan, hogy éppen elfogy a jutalom falat... Konzervet, meg ilyen szir-sz*rokat felejtsd el, etesd normális táppal, vagy nyersen. Ha hagyod, hogy válogasson, a saját életedet keseríted meg, másrészt nem veszélytelen, mert a betegségek első jele az étvágytalanság.
2014. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

a kutya egészen jól megtanította nektek,hogyan is szeretne enni :) ti pedig megtesztek mindent érte:)

jó ez így . ?? sajnos ,te komoly fóbiát gondolsz a háttérben ,pedig ,csak egy elkényeztetett ,túlreagált,és idegileg kiszámíthatatlan kutyát teremtettél :)

tedd az evést olyanná, mint mondjuk .. egy ajtó kinyitása . : egyszerű, gyors ,hatékony . ( az ajtó előtt sem gondolkodsz ,hogy vajon tetszik-e az ajtónak,hogy lenyomod a kilincsét ??) . kaja naponta 1 X . a séta után, amikor már foglalkoztál a kutyáddal, játék után . lehetőleg ugyanabban a napszakban . amikor a legnyugodtabb . kaja közben ne mászkálj körülötte, ne is figyelj rá ! ( ez persze csak később következik be) kaja : 10 percig van lerakva , ha abban a 10 percben nem eszi meg , kaja elvesz !!! aznap már nincs több !! és jutalmazás sincs!

- a fáradt -nyugodt kutya ....éhes ! így akkor fog enni amikor te akarod! amikorra megteremted ezt az állapotot. erre való a séta -a játék-a foglalkozás vele .

( most foglalkozol vele ,közben eteted, most törődést és figyelmet kap,és ezért cserébe eszik ) ez így nem jóóóóóóóó !

a kaja a kutyák életének fontos része . de a körülményeket te teremted meg !

2014. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha odaáig jut őkelme hogy csak a szádbol hajlando enni,akkor hagyod hogy onnan egyen majd? A 10perces szabalyt tartsd be amit elottem leirtak...hogy "félsz tőle"...hát nem vagy egy falkavezér tipus,igy is tudott a kutya a fejedre nőni. A mi kutyank is egyik naprol a masikra ugy dontott hogy nem eszi meg a tapot..mikor az 5.napon is csak 5-6 szemet evett elkezdtunk aggodni,plane hogy pikk pakk lefogyott,de a 8.nap elkezdte enni. Nincs apellata!
2014. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a futtaton jol viselkedik meg hogy hazaerve kap jutalomfalatot azt a kutya nem tudja osszekapcsolni...
2014. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!