Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Evészavaros" kutya?

"Evészavaros" kutya?

Figyelt kérdés

A kutyám furán viszonyul az etetéshez. Régebben nagyon válogatós volt, de még azokhoz a tápokhoz is csak éjjel 3-kor nyúlt, amiket hajlandó volt megenni. Igazából régebben konzervet evett, és szerintem ez maradt meg benne, hogy napközben várja a konzervet, és vár éjjelig, aztán amikor látja hogy nem kap, odamegy rágcsálni.

De ez most már nem csinálja, csak néhány szemet eszik magától, viszont ha belenyúlok a tápos zacskóba, leül és örül, csóvál, látszólag várja. Kirakom neki a tálba, és csak ül. Hiába mutogatom, hívom oda, hátraugrik és leül, mint aki vár valamit. Egyszer belemarkoltam a tápba és odanyújtottam, a kezemből elkezdte habzsolni. Jól gondolom hogy "tányérfóbiás"? Azóta is csak néz, ugrál hátra és vár, ameddig nem markolok a tápba és nem adom a kezemből. Tegnap azt csináltam, hogy ahogy ugrál hátra, mindig elétettem a tálat, de folyamatosan hátraugrál és leül "váró" pózba, kb tettünk egy kört így a szobában, menekül a táltól, de azért várja a kaját, de csak a kezemből. Nem értem én ezt, komolyan. Mondjuk már ez is haladás, mert volt egy időszak amikor szemenként kellett adjak neki kaját, mert sehogyse akart enni, és beesett volt már a hasa, lesoványodott már. Ez valami fóbia, vagy evészavar, vagy mi?

Ami még eszembe jutott, hogy régen volt egy tálkája ami fémből volt, és amikor töltöttem bele a kaját, zörgött, attól szabályosan megijedt, és nem ment a tál közelébe. Azóta egy műanyag müzlistálja van amiben nem zörög a kaja, de emiatt lehet ilyen tálfóbiás?

Amúgy ez nem akkora probléma, mert napi 3 percet igazán megér, hogy legalább a saját szememmel látom mennyit eszik, jó 3 marék kaját. Csak ez akkor is furcsa. Valakinek valami tippje esetleg?



2014. febr. 11. 14:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

De nem értitek, eszik a kutya, nem a tápra finnyás! Régebb finnyáskodott a tápra, de most már eszik azt, amit adok. A tányér a problémás, abból nem akar enni, csak a kezemből. Biztos vagyok benne, hogy a tál nem tetszik neki, különben miért pattanna félre, ha visszaesik bele egy tápszem?

Na mindegy, megpróbálhatom, csak attól még nem értem a viselkedését. Amúgy máltai keverék, és szerintem inkább félős mint makacs vagy hisztis, ezért gondoltam arra, amit fent írtam.

2014. febr. 11. 18:10
 12/14 sippara ***** válasza:
70%
Senem hisztis, senem félős, csak kiválóan megtanulta, hogy tud cirkuszi bohócot csinálni gazdiból. Átfogalmazva Maydy4 kérdését: ha csak a hasadról hajlandó enni, miközben operett szól, akkor azt is meg fogod csinálni? Egyetlen baja van a kutyának: marhára el van kényeztetve.
2014. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld ki,hogy a padlóra szórod ki neki.Akkor sem eszi meg?Mi pl.hiába tesszük a táljába,kiszórja és szemenként csipegeti fel.
2014. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ma a vacsi első fél marék kajáját a kezemből kapta, a többit a földre tettem, megette. Letettem a második marék kajáját, abból már otthagyott, pedig tudom hogy evett volna, 3 marékkal szokott. Ez most jó jel? Végülis nem ette meg az összeset, de elhagyta a kézből evést...
2014. febr. 11. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!