Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobis gazdik! Mi a véleményetek?

Dobis gazdik! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Volt már néhány kutyám, dobim még soha. 5 Hónaposan került hozzám egy kölyök, rettenetes körülmények közül. Egy család vette, de "rossz" volt a kölyök, rájöttek, hogy nem nekik való a fajta. A tenyésztő nem vásárolta vissza, mivel ez az ok nem volt a szerződésben. Mire sikerült elhoznom, a kutya 1hónapja egy kennelbe volt zárva, és maximum maradékot meg valami rettentő olcsó (noname) konzervet kapott.

Na szóval, mivel nincs gyakorlott szemem a dobikhoz, a hozzáértők véleményét szeretném kikérni. Mit gondoltok a kölyökről?

6hónapos, szuka. Kedden mértem utoljára, már szedett fel némi izmot, és nem látszanak ki a csontjai, így 18kg.

Állatorvosi átfogó vizsgálat (vér,széklet, vizelet) alapján egészséges, a fogai rendben vannak (bár hiányzik egy, elvileg egy verésnél "elhagyta").

Itt vannak képek:


[link]

[link]

[link]



2014. febr. 12. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon vékonynak tűnik. Látszik, hogy nem lesz egy erős alkatú kutya. Edzéssel lehet majd rá pakolni egy kis izmot, de a genetika az nincs meg. Szerintem.
2014. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes vagy hogy befogadtad! Nekem tetszik a pofija, bár még elég vékonyka szegénykém, mellkasa az nem nagyon van (vagy a kép csalóka).

Viszont én nagyot néztem azon, hogy a tenyésztő nem vette volna vissza, nem is érdekli mi van a szukával?

2014. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Legalább odaadták a törzskönyvet azok a szemetek? Elég vékony, nem tipikus dobi... Nagyon rendes vagy hogy befogadtad! Érzelmileg stabil? Nem félős,?
2014. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Még nagyon fiatal a kiskutya. ugynézem a szeme lehetne sötétebb, és a fangja erősebb. viszont a szine, és jegyei nagyon szépek. Szép a fültűzése. Az orrpigmentációja sajnos nem jó, feketének kell lennie. Szerintem ha célirányosan mozgatjátok, akkor egy nagyon mutatós elegáns szuka lesz belőle. Sajnos képről többet nem lehet megmondani.:)
2014. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
szinte biztosra veszem, hogy nincs törzskönyve.
2014. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekelt a tk, elég volt elhozni az "eredeti" gazdiktól, mindenáron a veszteségüket akarták behajtani... Már az állatvédőkkel fenyegettem őket, kifizettem amiben az eddigi "tartása" volt,aláírattam velük, hogy lemondanak a kutyáról,készült hangfelvétel, felvettem a kicsit és beraktam a kocsiba. Gondolkoztam, hogy elkérem tőlük a papírokat, de lehet hamarabb verném bele a fejüket a legközelebbi tereptárgyba, mint hogy normálisan kommunikáljak...

Szerintük a tenyésztőnek azért nem kellett, mert színhibás, hobby-célra lett eladva és a szerződés szerint csak örökletes betegséggel veszi vissza. Azóta beszéltem vele is, örül hogy a kicsi jó helyen van,ennyi.

Kicsit több, mint egy hónapja van nálam.Azt tudom, hogy az emésztése rettenetes, bár az valószínű a mosléktól van, amit eddig kapott kaja helyett.

Igen, az orrában középen van egy csík, és a szája belül májszínű.

Még elég félénk, minden új dologgal nehezen ismerkedik, idő kell neki, bár ezt betudom annak, hogy egyáltalán nem létezett kölyökkutyaként. Egyébként ahogy hozzászokott az itteni léthez, egy tündéri bújós rosszcsont lett.

2014. febr. 12. 13:27
 7/16 A kérdező kommentje:

Ja igen, és köszönöm szépen a válaszokat!

Ahogy helyre jön testileg-lelkileg, megyünk majd mozogni. Meg kiderítem, hogy az ásáson kívül mit szeret csinálni:)

2014. febr. 12. 13:35
 8/16 A kérdező kommentje:

csináltam róla még néhány képet, hátha így jobban látszik:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. febr. 12. 14:20
 9/16 anonim ***** válasza:
a tenyésztője is menjen a francba, mert nem csak akkor kell visszavenni a kutyát, ha örökletes baja van, hanem ha a tartási körülményei nem megfelelőek.
2014. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem szuper aranyos és remélem, jó kutyád lesz :)
2014. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!