Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet állvemhes a kutyám, ha...

Lehet állvemhes a kutyám, ha megtörtént a nemkivánt párosodás?

Figyelt kérdés
A szukám 7 hetes.Emlői megduzattak és a viselkedése is megváltozott,de a has kerülete nem változott annyit,hogy látható legyen a 49 napos vemhesség.
2014. febr. 12. 18:11
1 2 3
 11/30 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem állvemhes, de nem is álvemhes, hanem vemhes. A párosodásnak ez a következménye.

Rá kell szánnod néhány napot az ivartalanításra.

Ha olyan munkahelyed van, hogy egy nap szabadságot sem lehet kivenni, akkor fordulj a munkaügyi bírósághoz.

2014. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Nincs annyi időd, hogy megvizsgáltasd a kutyádat? Ez igazán felelősségteljes hozzáállás. Remélem gyereked nincsen.
2014. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
83%

Amikor eljön az ellés ideje,neked ugye nincs időd vele lenni,ezt hogy gondoltad?Ha fellép valami komplikáció,mire hazaérsz,áshatod a gödröt a kutyának.

Egy alomnak napi 24 órás felügyeletre van szüksége,főként első ellésnél.

Ivartalaníttasd mielőbb a szukát,vemhesen is lehet.

2014. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Igen dolgozom hogy eltartsam a családom.Eddig azt hittem ez a jó de ezek szerint nem.Én választ kértem nem azt ,hogy kutakodjatok a családi életemben.Egyébként van két szép gyerekem és felelőség teljes apa vagyok.És mi szegény emberek is megérdemeljük hogy legyen kutyánk.Nem mindenki tud 200000ft-ért venni kölyköt és nem mindenki tud 2000ft kg-os tápot venni neki és további 30000ft-ot ráforditani kutyakozmetikára stb.Azért is lett volna fontos,hogy valami értelmes választ kapjak,hogy megcsináljam neki az infralámpát mivel neki nincs fűtöt kutyaháza és a házba sem hozom be azért,hogy a gyerekeimmel egy ágyába fialjon le.Hisz nálam még mindig a gyerekek az elsők és gondolhat mindenki amit akar.Sok nőt is lehetne ivartalanitani mert rengeteg gyerekket elhagy a szülő.Úgyhogy szerbusztok
2014. febr. 13. 07:03
 15/30 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon miért van az,hogy a kérdezőt mindig felelőségre vonják és ócsárolják.Nekem ez első és utolsó kérdésem volt itt.
2014. febr. 13. 07:14
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Szegény emberek is megérdemlik persze (bár az előbb még törzskönyves kutyád volt ami ugye nem 10 forint) meg a szegény kutyák is megérdemlik, hogy sorban altassák el őket, vagy ami vidéken módi neki csapkodják a ház falának... Megjegyzem elég életszerű, hogy hétfőtől vasárnapig éjjel-nappal dolgozol, és az egész családodnak sincs fél órája arra, hogy azt a szerencsétlen kutyát elvigye egy orvoshoz..
2014. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
És mit fogsz csinálni a nem kívánt szaporulattal? Mi lesz, ha nem csak 4-5 kölyök lesz, hanem 10? Ráadásul valószínű mind keverek. Na erre válaszolj kedves felelős apuka...
2014. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Lehet álvemhes...ami veszélyes..és orvoshoz kellene vinni+ ivartalanítani. Lehet vemhes is, esetleg nem 10-12 kutyával, hanem kevesebbel, így kissebb a hasa...de a kicsik is rengeteg pénz, a szuka, ha jól értem nem 7 hetes, hanem 7 hónapos, tehát ő is elpusztulhat a szülésben. Egy okos megoldás van...az ivartalanítás. Ha jól láttam, rengeteg akció van, nem kellene várni...míg nagyobb gond lesz, és azzal nagyobb kiadások.
2014. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 sippara ***** válasza:
89%

"Ezen az oldalon miért van az,hogy a kérdezőt mindig felelőségre vonják"


Alap esetben ez úgy néz ki, hogy amikor TE magadhoz veszed a kutyát, akkor FELELŐSSÉGET VÁLLALSZ érte. Alapesetben egy normális gazdát nem kell senkinek felelősségre VONNIA, mert magától vállalja azt.

2014. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
3%
Csak néhány mondat. Én felelős gazdinak érzem magam mégsem zengek ódákat, hogy rohanjunk ivartalítani, azonnali ct. vemhesség idején stb. 25 éve van kutyám. Mindig 1 bár nagyon szeretem őket. 2. kutyám menhelyi volt, a mostani vízparton talált. Soha nem voltak szobakutyák. 2 szuka kutyám összesen 3szor fialt. Féltem az első vemhességnél, de szépen megoldotta egyedül, mint ahogy a többi esetben is. felelős gazdi igen az is aki gondozza, simogatja, foglalkozik vele, jó helyet biztosít számára. Ha meg jönnek a kicsik mindig sikerült gazdásítani őket.
2014. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!