Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla jelleme? Vizsla...

Magyar vizsla jelleme? Vizsla tulajdonosok vannak itt?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a Magyar vizsla fajta,nagyon szeretnék is egyet,de olvasgattam róla és azt írják állandó mozgásra van szüksége,mivel vadász kutya.

Én naponta kétszer vagy háromszor tudnám kivinni futtatni vagy sétálni,egy vagy másfél órára,azután lakásban lenne.Mindig volna vele itthon valaki,szóval nem lenne egyedül,de ez az állandó mozgásigénye megijesztett egy kicsit.

Valóban sokkal több mozgásra van ahhoz szüksége,mint amit én biztosítani tudok neki,hogy nyugodt maradjon és ne szedje darabokra a házat?

Ha ezek mellett a feltételek mellett lehet vizslám,akkor milyen neműt ajánlotok? Ivartalanítva melyik bújósabb,nyugodtabb?


2014. febr. 13. 11:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Frakk!

Frakk!

2014. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A vizsla is tartható lakásban, ha az igényeit kielégíted. Itt a fizikai és szellemi elfoglaltságaira gondolok.


A séta nagyon jó, de önmagában kevés. Futtatni kell, labdázni, frizbizni, agilityzni vele, erdőben mászkálni vele órákig. A vizsla tipikus hiperaktív kutya, amelyik kikészít, ha unatkozik. Mindamellett nagyon érzékeny lelke van.


A kutyaiskola egy vizslával mindenképp ajánlott.

2014. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ..Labdázás,frizbizés és erdőbe járás az nem gond,sőt a család szeret kirándulni is,ez benne lenne és a szellemi foglalkozás is.Az agilityt nem tudom megoldani és a kutyaiskolát sem,mert vidéken vagyunk és a közelben sincs semmi ilyen.
2014. febr. 13. 11:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A vadászkutyák pont hogy nagyon nyugodtak a lakásban, hogyha nincsen semmi történés. Az enyém általában fekszik, alszik. Ha két napig nem mozdulunk ki, csak az udvaron van, akkor sincs gond, tökéletesen nyugodt. Viszont ha terepen vagyunk, akkor órákig képes rohangálni. Sokkal de sokkal könnyebb egy vadászkutyával, mint egy munkakutyával. Az én rottweilerem pl. egész nap igényli a foglalkozást. Kicsit pihen, aztán megint foglalkozás és így tovább. Egy vadászkutya viszont elvan, tartalékol az energiájával, ha otthon van. Aztán meg kiszaladgálja magát séta alatt (persze mindig érdemes olyan helyre vinni, ahol szaladgálhat, szimatolhat, játszhat a többi kutyával).
2014. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Nálunk is nagyon nyugodt a lakásban, persze ha látja, hogy készülünk sétálni nagyon felpörög, és boldog, egész nap képes rohangálni, imád szaglászni és felfedezni új helyeket. De otthon odagömbölyödik a lábunk mellé, és alszik többnyire.
2014. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Amit fent leírtam,hogy mit tudok neki biztosítani az elég? Mi is kertes házban élünk,szóval tudna mozogni a kertben is,igaz nem olyan nagy de az is extra mozgás lehetőség számára.

Van olyan lehetőség,hogy kivigyem erdőbe vagy tópartra,labdázás,frizbi és kutyatársaság is akad,nem túl sok,de a szocializálódásra elég.

2014. febr. 13. 12:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján bátran ajánlom Neked a magyar vizslát, mindegyik igazi egyéniség. Jó választás én imádom a sajátom és a nem sajátomat is.
2014. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyar vizsla akkor:

-Imádni való

-okos, értelmes

-jól alkalmazkodó

- szeretetre éhes, de meg is hálálja

és mindegyik igazi egyéniség.

Ja és nem kutya VIZSLA:D /Ezt csak a vizslások értik/

2014. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is vizslánk van. A miénk csak akkor rohan, ha oka van rá. Pl: hatalmas nagy boldogság érte, labdázun, futunk, játszun stb, stb. Ha egyedül van akkor alszik, pihen, nyugodt. Ok nélkül, feleslegesen nem ugat. Imádja az embereket, ha én (44 ilós lány) leülök a földre akkor ő feltétlen szükségét érzi annak, hogy azon nyomban az ölembe öljön. Mindegy, csak fizikai kontakt legyen. A 2 éves kisgyereket imádja, játszik vele, sőt(!!) szót fogad! :) Nagyon vicces, amikor a 2 éves azt mondja neki: Helyedre! és a vizsla szófogadóan elkullog :) Ő nem egy kutya számunkra, ő A kutya :)

1 vagy 1,5 évesen kutyaisolába vittük. Szófogadó, engedelmes eb, mindenkit nagyon szeret, senkivel szemben sem domináns.


Egy vicces sztorit a végére engedj meg: A kertünkben a fáról leesett egy kismadár, még nem tudott repülni. Pál, a vizsla egyből odaszaladt és HAMM, bekapta. Anyukám rákiabált: Pál, köpöd ki rögtön! A kutya kinyitotta a száját, kidugta a nyelvét és ott ült rajta a nyáltól ázott kisveréb, teljesen sértetlenül. :)


Imádni való fajta, mi rengeteg boldogságot lelünk Benne. :)

2014. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! :)
2014. febr. 13. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!