Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen álszentek itt az...

Miért ilyen álszentek itt az emberek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy fülvágással kapcsolatos kérdés és már jött a fröcsögés szokás szerint.

Ez csak költői kérdés, de vajon hány válaszolónak vagy olvasónak van/volt vágott fülű kutyája hmm?

A tenyésztőket szeretjük ugye? Őket is pocskondiázzátok ilyenkor azt tudjátok, mert hogy náluk is van szép számmal vágott fülű kutya. Akkor ők is szemét banda? Akik külföldre viszik a kutyát, mert ott még van ahol legális azok a kutyák nem ugyanazt érzik amit azok akiket itthon műtenek? Vagy csak a törvény számít ilyenkor?

A törvénnyel már csak azért is nem érdemes takarózni, mert nagyon sok hülyeség törvénybe van foglalva, mint pl. az is hogy kb. már sehol nem lehet elengedni a kutyát.

Egyébként nem fáj a fülvágás, főleg ha kötözgetni sem kell mert még macerálni sem kell azt a fület. Azért tudom, mert sok kiskutyának fogdostam már a fülét mikor még a varrat is benne volt és nem érdekelte. Ha fájt volna neki minimum elhúzza a fejét vagy nyüszög, de nem, semmi reakció. Aki szerint állatkínzás az még soha nem látott frissen vágott fülű kutyát csak a vágás szó miatt képzeli el hű de fájdalmas dolognak.

A kutyát pont nem érdekli, hogy vágva van vagy nincs a füle és igen nincs haszna, csak esztétikailag. Én is hamarosan viszem a kutyát,azért is érint a téma és azért is idegesítettem fel magam.

Mielőtt valaki félreérti vagy belekeveri, támogatom az ivartalanítást is.


2014. febr. 14. 10:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
62%
Én törvénytől függetlenül ellenzem a fülvágást, a törvény csak megerősíti a véleményem.
2014. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 Firestorm ***** válasza:
54%

Na akkor letesztelném rajtad,hogy mennyire fáj a fül-farokvágás!

A kutyáknak sokkal nagyobb a fájdalomküszöbe,mint az embereknek ez köztudott!

Nekem sem vágott fülű a kutyám pedig ennek a fajtának is vágják.

Mi értelme van a fül vágásnak?Tudod miért vágták régen egyes kutyák fülét?A harcok miatt pl,hogy a másik fél ne tudjon belecsimpaszkodni a vetélytárs fülébe.

Ettől lesz menő a kutya,hogy csonkítva van?Esetleg csak így tetszik a kutya?Még jó,hogy soha nem az alapján választottam kutyát,hogy csak a külseje,hanem a belseje is lényeges volt.Pl imádom a rotikat és magasról teszek rá,hogy rövid vagy hosszú a farka,hiszen a személyisége lenyűgöző...Itt magyar törvények vannak és nem véletlen van tiltva a fülvágás.Farkot lehet 7 napos korig vágni egyenlőre.Mit érdekel engem,hogy más országokban mit tesznek?Az az ő dolguk.

Szegülj szembe mindennel és csonkíttasd a kutyádat,hogy menőbb legyen.Hiszen sok embertől hallom,hogy "Jaj miért nem vágattad le a kutyád fülét?Úgy sokkal keményebbnek látszana!" Teszek rá,hogy mitől lesz keményebb a kutya,hiszen normális ember nem amiatt tartja.Igazi külsőségekre adó ember vagy Te is,mint sokan mások.

2014. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
80%

Miért lenne álszentség? Meg ne mondd már nekem, hogy titokban vágott fülű kutyám van, mikor nincsen.


A törvénnyel senki nem "takarózik", nem közülünk találta ki valaki, hanem ez van és kész. Képzeld, vannak, akik képesek ezt tudomásul venni, ettől még nem lesznek álszentek, csak jogkövetők.

2014. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
75%

Mi az álszentség? Bocs, nem szoktam sűrűn ilyen jellegű kérdésre (mármint fülvágás) kommentelni, bár talán egyszer előfordult már.

"Ez csak költői kérdés, de vajon hány válaszolónak vagy olvasónak van/volt vágott fülű kutyája hmm? "

A magam nevében: nincs, nem volt és nem is lesz vágott fülű kutyám (hacsak be nem fogadok egyszer egy olyan kutyát, akinek már le van vágva, de kb. ez az egyetlen lehetőség). Ha olyan fajtát tartanék a jövőben, amelyiknek szokták régebben kupírozni, akkor sem vágatnám le. Valóban lehet mondani, hogy némelyik fajtának a fajtajellege úgy alakult ki, hogy jobban néz ki vágottan, akkor sem. Miért? Megint csak a magam nevében: mert szerintem barbárság egy állatot megcsonkítani. Olvastad Anna Sewelltől a Fekete Szépséget? Ott egy csonkolt farkú ló "mondja": miért nem vágják le az emberek a gyerekeik orrát vagy hegyesre a fülüket, hogy haragosabbnak látsszanak?

Láttam már állatorvosi rendelőben kiskutyát, akit kupírozásra vittek. Egy kis nápolyi masztiff volt. Nekem az a hozzáállásom, hogy nem fogom az egészséges kutyámat kés alá küldeni ilyen hülyeség miatt, hogy "esztétikusabb" legyen egy ómódi divat alapján. Ha egészségi okból kell csonkolni, az más, pl. ha valamiért sérült a füle vagy a farka az állatnak.

Tehát nincs itt semmi álszentség, hanem vélemények vannak. Véleményhez minden embernek joga van, az enyém ez, amit leírtam. Akár felidegesíted magad rajta, akár nem, akár lepontozol, akár nem, ez nem fog változni. És még egy: nem, a tenyésztőket sem istenítem, sok dologban nem értettem egyet már olyan tenyésztővel sem, akit egyébként kedveltem. Ezt az illetők előtt sem rejtem véka alá.

2014. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
35%

Én sem vagyok vágás párti, se fül, se farok, de akinek vágott fülű, farkú kutyája van, hát pont nem érdekel! Ha mondjuk lenne egy staffom, vagy hasonló kutyám és idiótán állnak a füle, lehet, hogy én is levágatnám. Ugyanakkor rengeteg elcseszett vágást látok, így tartanék is tőle, mert lehet, hogy még csúnyább lenne, mint azelőtt. Én nem tartom állatkínzásnak, de igazából értelmét se látom.


Az ivartalanítás már jóval nagyobb műtét, főleg egy szukánál. Ha nem lenne muszáj, valószínűleg nem ivartalaníttatnám.

2014. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
66%

Én friss dobisként mellette vagyok. 3naponta kell pucolni a lógós kis fülét, ami minden játéknál ugyebár célpont és nagyon sérülékeny, egyébként meg, ha nincs pucolva, begyullad és nem vállalnám, hogy miattam süketüljön meg. Ebből a szempontból nem csak esztétikai oka van.

Másrészt viszont, amit én látok: Egy 6hónapos dobiról beszélünk, mellette van egy óriási NJ-m. A család barátai kinézet alapján annyira paráznak a kutyától, hogy van, aki megkér, hogy zárjam el. A gyerekek meg vonyítva menekülnek, anyukák kapkodják fel őket, mert "jajj megeszi a gyereket". Egyébként vágja nekik hanyatt magát, meg viszi nekik a labdát.

Na ezzel ellentétben a kis vágatlan fülű dobikölyökre a reakció: "jajj de cuki, mennyél, jáccál vele". A kutyának előzőleg rossz tapasztalata volt gyerekkel és szó szerint levadássza őket, ahogy közelítenek. Az az alap, hogy nacira fog és borogat. Ez nyilván senkit nem zavar most még. Ha felnőtt korában csinálja majd, biztos fogással, már nem lesz ilyen vicces.

Na szóval: az a tapasztalatom, hogy a vágatlan fülű dobi kedves, cuki külseje megtéveszti az embereket. Biztos vagyok benne, ha vágva lenne, távolságtartóbbak lennének. Mindenki szempontjából ideálisabb lenne a helyzet.

Arról nem is beszélve, hogy sokan fel sem ismerik. Pedig komoly kutyáról beszélünk, nem érdemes félvállról venni, viszont a vágatlan dobis gazdik is megteszik néha...

Én nem vittem külföldre, de még a családi állatorvos-havernak sem hoztam fel, mert már idős hozzá, sőt amin átment a kutya, nem piszkálnám tovább, de nem tartom reálisnak a törvényt. Mondom ezt úgy, hogy ideigleneskedek, segítek kutyasuliban.

2014. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 sippara ***** válasza:
58%

Na, akkor most le leszek pontozva. Áldom az eget, hogy a rotim farka vágva van, és ha valaha staffom, dobim lesz, bizony kupíroztatni fogom. Hogy miért? Megmutatom:

dobermann: [link]


fura alkatú kopó keverék: [link]


Ismerős staffijának a füle a leggyönyörűbb vágott fül, amit valaha láttam: [link]


Egyébként körülbelül annyira állatkínzás a dolog, mint a kisbabák fülbevaló lövetése - azt mégse tiltották még be, pedig gyerekekről van szó, nem "csak" kutyákról.

2014. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
80%

7# Négyes vagyok. És nem, egy kisbabának sem lövetném be a fülét. De ha már fülbelövés, azt inkább a kölyökkori farokvágáshoz hasonlítanám (amit 7 napos korig enged a törvény ugye). Mert egyikhez sem kell altatásos műtét.

Ami a fülbevalót illeti, én pl. örülök, hogy nekem gyerekkoromban nem lövették be a fülemet a szüleim, és megadták a lehetőséget, hogy magam döntsem el, akarok-e ilyet. Nos, nem akartam. Még egy dolog: ha kiveszed a fülbevalót, a lyuk benő. A csonkolt fül-farok nem nő vissza. Szóval vannak azért különbségek.

2014. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
41%

Sippara! Szívemből szóltál! Mondjuk az én Oshámnak a farka legalább nincs meg. Egyik ismerősömnek "fura alkatú kopó keveréke" van... na annak szerencsétlennek 2évesen vágni kellett a farkát, mert szanaszét tört. Ezek a kutyák genetikailag nem tudnak vigyázni magukra, és ha ilyen kutyája van az embernek, neki kell rá vigyázni.

Másrészt meg tényleg, más, nagyon más az emberek hozzáállása a vágatlan dobihoz, és hiszitek vagy sem, az emberek nagytöbbsége nem fog abból érteni, hogy "légy szíves, ne visongjál", "ne rohangálj és szorongasd", "hagyd békén!", méghozzá azért, mert de-cuki-kiskutya...

Mikor annó spánieleztem, az összes kölyöknek vágattam a farkát, és ma sem tartom spancisnak a hosszú farkat. Egyszerűen nem tudnak vele mit kezdeni a kutyák...

2014. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
75%
nem hiszem,hogy álszent dolog az,aki ellenzi a fülvágást,mert a legtöbb esetben pont az a funkciója,mint az extra mini kategóriának.Nem a kutya szempontjai miatt vágatják,hanem mert tök jól néz ki.Az sem baj,ha háztáji ėrzéstelenítés nélkül végzett nyírbãlásról van szó,mint aza szaporított kutyáknál szokás.A farokvágás dettó.Hány rossz,elcseszett seggű francia bulit látni az utcán,nem beszėlve a háztáji,de akár doki által rosszul végzett vágások következményeiről.Magában a vágással nincs problėmám,de mivel tömegesen szakszerűtlen,rosszul végzett,emellett a kutya megítėlését alapvetően megváltoztató beavatkozásról van szó/láttál már lógó fülü dobit,vagy vágatlan pitet?-fel sem ismerni/,ezért jobb,ha tiltott.
2014. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!