Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kutyát, hogy ne szökjön?

Figyelt kérdés

Van egy kutyus, nj keverék kan, korát nem tudom. 3 napig a környéken csövezett, mire be tudtam fogni. Vittem állatorvoshoz, van chip, hurrá. Hazavittem (hozzánk), megvártam hogy a férjem hazajöjjön. Kutyát berakjuk autóba, irány a cím. Pali megvan, nem az övé a kutya, hanem anyukájáé. Irány vissza.

Mint kiderült, csak másfél km-t csavargott, a kutya láncon van tartva, mert rossz a kerítés. A néni 80 éves, járókerettel jár, kicsi a nyugdíja... nem tud vele foglalkozni :( De szereti a kutyát.

A kutya tökre normális, jófej, dörgözölik a simiért... :) De a környékünkön sokan félnek tőle, féltem a kutyát nehogy bántsák.


Úgy néz ki, hogy a kutya kiválasztott minket vagy nem tudom, mert már 1 hete idejön én meg visszaviszem és sétálok 3 km-t.

Tegnap is itt sündörgött a kutya, kimentem, hozzám már farokcsóválva jött. Felhívtam a nénit, hogy megint itt a Buksi, fél óra és viszem.

Megérkeztünk. Azt mondja a néni, hogy "Ha ilyen jól érzi magát ott, akkor tartsuk meg"..."Üssék fejbe egy bottal, majd hazamegy"..."Ajándékozzák oda vkinek"

Szerencsétlen néni tényleg nem tud vele mit kezdeni, mozgásában erősen korlátozott, le is mondana a kutyáról, de...

De amikor először hazahoztam, akkor muszáj volt kikötnöm, mert ki tudja hogy milyen kutya, nekem is van kutyám-macskám, szóval kikötöttem. Bejöttem a házba, mire kimentem, addig a kutyus lebirkózta magáról a nyakörvet és átugrotta a kerítést.

Nem tudom mit kéne tenni. A néninél nem maradhat sokáig. Én szívesen befogadnám, amíg találok neki gazdit. De így, hogy átugorja a kerítést...

Tanácsot, ötletet tudtok írni?


2014. febr. 14. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak azt sikerülne megértenem, hogy minek kell egy 70 éves néninek egy ilyen mozgékony kutyát venni.... Mert gondolom nem 20 éves volt, amikor a kutya még kölyökként hozzákerült.


Én azt vettem le az írásodból, hogy a kutyában olyan szintű energiák vannak már, hogy ezeket a kilómétereket is röhögve lefutja - hála a ki tudja hány év láncos életnek.

Most még nagyon sokat kéne menni vele sétálni, vagy akár bicajjal kocogtatni, hisz azért is szökik mert menne. Ha elfárad akkor már nem lesz kedve szökni, pihenni fog szépen. Illetve próbáld minél többet tanítani, klikkerrel vannak nagyon szuper technikák, szerintem neked is tetszene és a kutyának is dolgozik az agyacskája, tehát szintén fárad. Az első napokban mindenképp intenzíven kéne ezeket csinálni, utána már kitapasztalod hogy mennyit bír, mikor fárad el.

A te kutyusoddal hogy jön ki? Akár el is vihetnéd mindkettőt sétálni, aztán akár hagyni hogy együtt játszanak, szaladgáljanak.

2014. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A kutyát úgy kapta a fiától, amikor még kb. 36-os cipő méretű volt.

Amúgy lassú mozgású.

Teljesen az ellentéte az én kutyámnak. Az enyém ivartalan szuka. A kan, az tényleg olyan lassú, nyugis. Az enyém pörgős nagyon. És durván is játszik. Vmilyen bull tipusú keverék. De kb. egy súlyban vannak. Csak az enyém még fiatal, nincs 2 éves. És féltékeny, de nagyon.

Mondjuk nem is csodálkozom rajta, rendesen el lett rontva sok minden, dehát első kutyánk, ezen sok mindenki átmegy, de próbálunk javulni :)

De a lényegen nem változtat, hogy nem foglalkoznak vele.

A legnagyobb gondom az, hogy a kan átugorja a kerítést. Mi sem vagyunk 24 órában itthon, hogy egész nap felügyelet vagy a lakásban legyen.

Nyilván, ha idekerülne ideiglenesen a kutyus, akkor ugyanazt a törődést kapná, mint a saját. Pl. éjszakára bent lenne. De nekem annyira ellenszenves a láncon tartás. De mondjuk ez a kutya már hozzá van szokva, nagy törést nem okoz a dolog neki.

Csak az a kérdés, hogyha muszáj kikötni, akkor mégis mivel? Mert kb. 10 perc alatt legyűrte a nyakáról a nyakörvet, pedig jó szorosra volt húzva.

2014. febr. 14. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:

A kis Houdini :) Hát azt tudnám javasolni, hogy csináljatok neki egy kennelt, valami ilyesmit: [link]

A lényeg ugyebár az, hogy ez elkerített és fedett a teteje, tehát nem tud kimászni. Csak kicsit költséges...

2014. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Tényleg nem olcsó egy ilyen...

Pénteken nem volt itt a kutya. Már szinte hiányzik. :)

Holnap elmegyek a nénihez, megnézem hogy megvan-e még.

Elhatároztam, hogyha mégegyszer idejön Buksi, akkor én bizony megtartom, lesz ami lesz.

Csak iszonyat harcokat kell majd vívnom a férjemmel meg a kutyánkkal.

2014. febr. 15. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!