Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy boxer-bullmasztiff...

Van egy boxer-bullmasztiff keverék szuka kutyánk most 14 hónapos. Az a probléma vele hogy kiszökik az utcára a kerítést átugorja. Hogyan lehet megtanítani rá, hogy ne szökjön ki? sajnos a termete miatt tartanak tőle, megkötni meg nem szeretném!

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmegy, kerítést mászik, valószínűleg magát szórakoztatja. Lehet, hogy sokat foglalkoztok vele, de lehet, hogy az is kevés, jobban le kellen kötni, fárasztani őnagyságát :).

Biztosabb kerítés építése sem lenne hátrány, ha van rá mód.

Ivartalanítás nyugodtabbá teszi a kutyákat, de ettől még a foglalkozási igénye nem csökken.

Próbálhatod megtanítani is neki. Ehhez leginkább az kellene, hogy mikor látod, hogy ugrik vagy szökik éppen, megakadályozd benne és határozottan mond, hogy "nem szabad", esetleg ilyenkor becsukhatod olyan helyre ahonnan nem tud kijönni kb. egy 15 percre, hogy érezze, bünetetést kap, ha rosszat tesz.

Ha utólag tudod csak lekövetni az eseményeket már teljesen felesleges leszidnod, ha éppen visszajön az utcáról, szintén ne szidd le, mivel ez az ő buksijában úgy jelentkezik, hogy leszidták, mert visszajött.

2010. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy "brutálisnak" tűnik, de használ: a kerítés tetejére lehet rakni befelé dőlve magasítást (mi auswitznak hívjuk:P), ezen nem tud átugrani/mászni. Nem szögesdrótból persze, nehogy felsértse magát ha próbálkozik, csak sima dróthálóból pl. egy fél méteres darab 45°-ban dőlve. Másrészt érdemes többet mozgatni, de attól még lehet hogy újra kedve szottyan kimenni, amit jobb megelőzni, baja is lehet belőle (autók, rosszindulatú emberek...)
2010. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan ez volt a bajom.Volt egy dalmatám, aki 2hónapos korátol volt velünk.állandóan szökött..tűrtük 3éves koráig.és utána odaajándékoztukl, mert már nem csak néha néha, de állandóan elszökött...sajnos mivel kisebb korától fogva, kb 4hónapos korától fogva szökött, ezért az ivartalanítás nem használt semmit...itt már nem hazsná.rengeteg orvost felkerestünk hogy mi a teendő.senki nem tudott normális választ adni, ezért el kellett ajándékozni...:(nagyon hiányzik még a mai napiog is...fde a végén már annyira durván belejött, hogy kiengedtem, dobtam neki a labdát, megfogta lefeküdt, és 1másodperc utána futott hátra, és 1.5méteres drótkerítést átmászta!tehát már nem tudtunk mit csinálni szegénnyel.pedig vittem slétálni, futni,labdáztam, rongyoztam vele, de mind hiába!!!jöt hozzánk egy kutyaokatót 3évesen mindenre megtanította, de ha éárezte hogy nincs rajta a póráz az utcán...usgyi..már itt sem volt...volt hogy 4napig nem jött haza...szóval anynit tudok tanácsolni, hogy csináltasátok emg a kaputr...más nem segít....sajnos:(

2010. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!