Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves Westi (fiú) és...

Gocska kérdése:

Van egy 2 éves Westi (fiú) és egy 5 éves Angol Cooker Spániel (lány) kutyám. Ügyes gazdiktól kérdezem hogy hogy lehetne megtanítani nekik az hogy ha kinyitom a kaput akkor ne menjenek ki? Már mindent próbáltam!

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
a westi az gyárilag csapágyas igazi gyökér kutya semmire nem lehet tanítani ,a spániel az már egész okos.Ne hagyd nyitva a kaput!
2014. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sippara ***** válasza:
67%

Nem mennék bele, hogy az első válaszolóéknál ki lehet - az ő szavaival élve - "gyárilag csapágyas igazi gyökér", de biztos nem a westi :)


ON:

A problémád megoldását itt is kb százszor írtuk le csak tavaly, de biztos nem működik a keresés funkció és besz@rt a google, úgyhogy leírom újra:


Megfelelő fárasztás, mozgatás után, feltételezve, hogy a hierarchia rendben van, megállsz a kapu mellett, kinyitod résnyire, ha bármelyik kutya kimenne, tiltod. Csinálod ezt addig, amíg nem lesz egy teljesen nyitott kapu, és előtte két ülő, várakozó kutya. Ekkor kilépsz a kapun, és kihívod őket.


megint OFF: Mi mindent próbáltál eddig? Komolyan kíváncsi vagyok, hogy a tiltáson kívül mi jutott eszedbe, és pontosan hogyan próbálkoztál "mindennel"

2014. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én se értek egyet az 1. kommentelővel, mert a Westimet elég okosnak tartom

A 2. kommentelőnek köldöm:

Kérdésemből ki lehet találni, hogy nem vagyok képzett "kutyatanár"

És hogy mi mindennel próbálkoztam??:

A Barátaimtól kérdtem tanácsot

Meg amit a neten találtam ( itt jó párat találtam, de egyik sem jött be) :/

2014. jan. 16. 16:29
 4/5 Laucicababa válasza:
35%
A Westi kutyát nagyon nehéz megtanítani bármire is, a Spániel nagyon okos kutya bármire meg lehet tanítani.Ha van egy kis időd akkor "HASZNÁLD KI".Nyisd ki a kaput és menj ki többször rajta.A kutya apszulut követni fog ne hagyd hogy kimenjen szólj rá,vagy a fejére kicsit csapj rá de ne erősen csak figyelmeztesd hogy nem szabad.Párszor meg csinálod vele és minden rendben lesz :)!!!
2014. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sippara ***** válasza:

"És hogy mi mindennel próbálkoztam??:

A Barátaimtól kérdtem tanácsot

Meg amit a neten találtam ( itt jó párat találtam, de egyik sem jött be) :/"


De KONKRÉTAN mit csináltál eddig, hogy ez javuljon? Olyan formában, mint például "egy hónapig minden séta előtt csináltam ezt és ezt". Itt az általam leírton kívül még kb egy módszerről hallhattál (másik ember pórázon fogja a kutyákat, kinyitod a kaput, ha bármelyik jönne utánad, a póráz visszafogja, amikor mindkettő teljesen lenyugodott, kihívod őket a kapun), ha bármelyiket (vagy igazából bármi mást, amit az internetről két perc alatt megtudhatsz) következetesen csinálod egy átlag kutyával akár csak 1-2 hétig napi több alkalommal, az MŰKÖDIK.

2014. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!