Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann harapásának az...

Dobermann harapásának az erőssége?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert még nem igazán olvastam vagy láttam felméréseket ennek a fajtának a harapásának erősségéről.

2014. febr. 15. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is nagyon van. Kb. mint a németjuhász, tehát egy közepes erősségű harapása van.
2014. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem a nêmet juhászkutyának van a második legerősebb harapása a rottweiler után.
2014. febr. 15. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Ezt miből gondolod? :-)

A masztiffok és nagytermetű pásztorkutyák 1,5-2x olyan erősen harapnak, mint egy roti.

2014. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak abból ,hogy láttam pár ilyen videót amin ez volt.

De ne térjünk el a kérdéstől. :)

2014. febr. 15. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát biztos ott csak néhány kutya volt tesztelve.

A NatGeo-nak volt egy tesztje, ahol mali, nj, roti, pitbull, bullmasztiff volt tesztelve és ott ez jött ki. NJ, mali, pitbull közel azonos, náluk a roti 1,5x erősebb, a bullmasztiff pedig 2x erősebb mint a roti. És ott még ilyeneket, hogy angol masztiff, kangal, tibeti masztiff, komondor, stb. méretű kutyák nem is voltak tesztelve.


A kérdésre a válasz pedig az, hogy a németjuhász és a dobi harapása kb. egyforma lehet.

2014. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Várom a továbbiakat. :)

2014. febr. 15. 22:12
 7/8 darrko válasza:

A dobermann a Kangal után a második legerősebb harapással bír. (nyilván a tesztelt kutyák fajtájuknak kiváló példányaik voltak, amelyek alkalmasak voltak a teszt elvégzésére. Ez a teszt egy iránymutató, biztos van olyan dobermann is, amelyiknél még egy macska is nagyobbat harap. Meg olyan Kangal is amelyik nem is harap.stb) Ha jó helyről veszed akkor viszont erre számíthatsz. A tesztet az AKC által megbízott szakemberek végeztés el.

[link]

2016. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem hivatalos, ez csupán egy cikk, amit valaki leírt a saját laikus tudása szerint. Kangalt még soha senki nem mért le hivatalosan, hogy mekkorát harap. A doberman pedig kb. ott lehet, ahol a németjuhász. Ez csupán egy hatásvadász laikus felsorolás, 100 másik olyan van, ahol a doberman nincs is fent a listán vagy csak a végén.


A legerősebbet a masztiffok harapnak. Egyszerűen a jóval nagyobb és szélesebb állkapocs és a hozzá tartozó jóval nagyobb és erősebb izmok miatt. Utánuk jöhetnek a pásztorkutyák és utána a többi fajta.

2016. okt. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!