Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt szokja meg a...

Mennyi idő alatt szokja meg a kutya a másikat? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy kb 5 éves foxi keverék kan kutyám, menhelyről ma hoztunk mellé egy kb 1-2 éves keverék foxi kan kutyát. Már egymás mellette vannak, egyik sincs megkötve, egyértelműen az eddig itt lakó a domináns, morog rá, néha megcsipkedi, a most hozott pedig lassan mozog, gondolom fél és megadja magát. Néha lefekszik neki. Ha éjszaka kint vannak felügyelet nélkül, gond nem lehet ugye? 4-5 órája már együtt vannak, kisebb csipkelődésen kívül nem volt gond (a kicsi nem mer visszacsípni)
2014. febr. 15. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármikor lehet gond. Növeli a rizikót, ha:

- rájuk bízzátok a dolgot, nem mutatjátok meg nekik a helyes viselkedést

- a régebbi kutya falkavezérnek hiszi magát, és úgy véli, joga van eldönteni, hogy ki költözhet be és ki nem

- akármelyik, vagy mindkettő szocializálatlan, nem szokott más kutyákhoz, nem tud velük normálisan viselkedni

- akármelyik, vagy mindkettő ivaros, pláne, ha betüzel a környéken egy-két szuka

- nincsenek lemozgatva, mert akkor a verekedésbe prímán bele tudják vinni a felgyülemlett energiáikat.

Én egyáltalán nem hagynám őket felügyelet nélkül, amíg nem 100%-os a viszonyuk.

2014. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam az ilyen csipkelődést sem eltűrni, amennyiben nincs rá oka a kutyának, tehát a másik nem nyomul, nem ugrál a fején, stb.

A mostani ideiglenesemnél fordult elő először, hogy már ismerkedésnél neki ment a kutyámnak, azonnal le lett állítva, többet nem fordult elő, másnap még figyeltem őket, de már nem volt rá szükség.

2014. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 nap pokol volt. Az első pár óra remekül ment, még a 'régi' az egyik játékát is odaadta az 'új'-nak. Aztán kezdődött a pokol. Kb 3 napig ráült, szekálta annak ellenére, hogy mindig le volt állítva. Látszott, hogy nem szeretné, ha lenne egy új jövevény. Aztán minta elvágták volna. Kb egy éve volt, azt a 3 napot leszámítva nagyon jól elvannak. Együtt játszanak, alszanak, egymás mellett esznek, együtt sétálunk, játszunk. A 'régi' a főnök, de ha fitogtatja leállítjuk, az 'új'-at is, ha dominálni akarja a 'régit'.

Pár napig én nem hagynám felügyelet nélkül.

2014. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Képzeljétek már a második nap éjszakáján együtt aludtak összebújva :D Hát erre nem számítottam, nagyon örülök neki, hogy a főnök elfogadta az új menhelyi jövevényt :) Nagyon aranyosak együtt. Próbaidőn van nálunk a kutyus, de ezzel így már családtagnak tekinthető :)
2014. febr. 19. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!