Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam, az eredeti...

Azt olvastam, az eredeti hosszú szőrű tibeti masztiffot senki nem tenyészti Európában. Ha Tibetből hozatnék egyet (nem "szuper (drága) tenyésztőtől"), lehetne onnan millió forint alatt is szerezni?

Figyelt kérdés

Nincs kedvem (gyengébbek kedvéért: pénzem) egy családi kedvencnek CSAK a megvételére millió forintokat költeni, mikor egy-egy kutyus üzembentartási költsége (üzemenyag, olajcserék, diagnosztika fehér köpenyes szakembernél :DD ) sem kevés.


Illetve nem ezt az agyonfőnözött rondaságot szeretném:

[link]


Hanem ezt az egyszerű, de csodálatos szépséget:

[link]


[link]



2014. febr. 16. 14:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Ránéztél amúgy az itthoni kennelekre, vagy csak olvastad, hogy ilyen medveizék vannak mindenütt, és ezért rögtön Tibetre gondoltál?
2014. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem. Mi az, hogy medveizé? PONT, hogy a te általad "medveizének" írt felfőnözött "izéket" nem kedvelem, mert ezzel átestek a gazdik a kutya másik oldalára, és ahelyett, hogy szép lenne, inkább csak simán ronda. Valamit nagyon benéztél aranyom...


De a mocskolódó hangnemet félre téve (amit ajánlok neked is, mert ugye én csak amilyen a mosdó, olyan a törülköző vagyok, tehát te is tedd kérlek félre), láttam több tibetit itt Magyarföldön is, de azoknak már nincs közük az eredeti tibeti masztiffokhoz, mind félhosszú, vagy rövid szőrű volt. Tehát kérdésedre felelve igen, láttam, de messze állnak az ízlésemtől, és sok-sok ember honlapját, ill. hozzászólását olvastam, mindannyian azt írták, senki nem tenyészti Európában az álomszép hosszú szőrűt. Ahhoz bizony kinti segítség kell, méghozzá Kínából. Sajnos Tibet Kína része, de ez most nem ide tartozik, a fontos, hogy ott van sok hosszú szőrű kennel.


Emiatt kérdeztem rá, ott van-e több millió forint alatt? Ennyi, nem több. Nagyon szeretném tudni.


Illetve! Ha arra szerettél volna célozni, hogy mégis van itt is hosszú szőrű kutyust tenyésztő, akkor nagyon-nagyon érdekelne az európai kennel is természetesen. ^_^

2014. febr. 16. 14:50
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Hát, pont a második kutyának van csak igazán felfőnözve a szőre...
2014. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Hol mocskolódtam? O.o Csak rákérdeztem, hogy rászántál-e pár órát arra, hogy körbenézz, mert én így gyorsan öt percben rágugliztam, és mindenütt tök normális kutyákat láttam.

De egyébként nem értem, mit akarsz mondani tulajdonképpen, mert azt mondod, hogy az első kutya nem tetszik neked, a második meg igen, de hát pont az elsőnek van iszonyat szőre a testéhez képest, a második sokkal arányosabb minden téren.

2014. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem nem! Kizárólag az elsőnek!


Nézd meg jobban, nagyon rosszul látod!


Van három link. Az első csúnya narancsos árnyalat (Kínában ezért a színért ölnének, nekem egyáltalán nem tetszik), a másik kettőn van a gyönyörűséges, lélegzetelállítóan szép kutyus! ^_^

2014. febr. 16. 15:02
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
A három linkből a második kettő ugyanaz a kép, csak más méretben. A többit meg már inkább hagyjuk, nem tudlak követni :D
2014. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kutyák amiket linkeltél szerintem ugyan olyan szőrben vannak, csak a másodiknak kozmetikázva van a szőre, más a fazonja a vágás miatt. Ha megnézed az elsőnek csak nincs megnyírva a sörénye és nincs normálisan kifésülve.


Ha jól értem, arra vagy kíváncsi, hogy Kínában találnál-e milliós összegek alatt kutyát, igaz? Sajnos el kell hogy keserítselek, külföldön sokkal, de sokkal magasabbak a kutyák árai, főleg egy olyan egzotikus fajtánál, mint a tibeti masztiff. Magyarországon, illetve a keletebbi szomszédos országokban van csak ennyire a béke segge alatt az állatkultúra, a nyugatabbi országokban (pl Német vagy Anglia) egy hobbi kutya semmi extrával 1000 eurónál kezdődik... Akkor gondolj bele, hogy egy olyan fajta, mint a tibeti, vajon milyen összegben mozoghat.

Legalábbis szerintem. De ha biztosra akarsz menni, akkor Google, telefon, email, facebook...

2014. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Igen Akumi, a másik kettő ugyanaz a kép, az első a csúnya, jól látod. De az előtted kommentelő valahogy benézte, és azt vélte állítani, hogy a második az agyonfőnözött, pedig nem! Rosszul látta! Az első a ronda, a második (kettő) a szép - ahogy te magad is írtad előtte.


A többi tisztázására, pedig jön a következő hozzászólásom (te, Akumi, nem kevertél semmit össze, az előbbi bekezdés az utánad írónak ment, de a következő hozzád szól, hogy tiszta vizet öntsön a pohárba).

2014. febr. 16. 15:20
 9/25 A kérdező kommentje:

Akumi, akkor én kérek elnézést! Elragadott a fantáziám.


De azt hiszem keveredés van. :) Az első (valóban jól látod, felnőnözött pamacs a kutya, és jól gondolod, az nem tetszik) nem szimpatikus nekem. De az is hossző szőrű, de amiatt nem kellene, hogy "túl" van főnözve. Az a "fajta" nem az én esetem. A második (szintén jól írtad, arányos, szebb) viszont szintén hosszú szőrű, de nem nyúlt konnektorba, és imádom ezt az arany-fekete színét. De! Itt jön be (szerintem) a keveredés: az is hosszú szőrű, még ha nem is annak tűnik az első narancsos mellett! Sokan írták már a kérdésemre, hogy bizony az már nem az EU félhosszú változat, hanem a Tibetből származó - csak nincs felfőnözve. :) De ilyet (keserűségemre) idehaza, vagy a környékbeli országokban nem találok. Ehhez ki kell oda menni.


Viszont nem vagyok tisztában a kinti fajtiszta árakkal, és elég drága oda a retúr repülőjegy is, emellé nem tudnék megengedni még több milliós vételárat sajnos. Nem vagyok szupergazdag. :(


REMÉNYKEDEM, hogy odaát vannak normális tenyésztők is, nem csak egy LaFerrari áráért áruló szuper(sok pénzt követelő)tenyésztők.

2014. febr. 16. 15:21
 10/25 A kérdező kommentje:

Hetes, köszönöm, én is épp ettől tartok, hogy a különlegessége miatt horrár az ára. :(


De hiába szeretnéd (ahogy én is), hogy telefonáljak, e-mailt írjak nekik, egy árva szót nem beszélek sem mandarinul, sem kantoniul, sem a wu nem ismert számomra. :(

2014. febr. 16. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!