Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne új embert hozzász...

Hogy lehetne új embert hozzászoktatni a kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 komondorunk, akiket kis koruk óta zárunk, ha jön valaki, hogy ne engedjenek be minden idegent. Ez be is jött, csak pár ember tud hozzánk bejönni. Viszont a barátnőmet valahogy hozzájuk kellene szoktatni, hogy beengedjék. Eddig zártam őket mindig, de azért a végtelenségig ez nem megoldás



2014. febr. 16. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem már késő bánat. A Te jelenlétedben el fogják tűrni, de egyes egyedül ő behatolónak fog számítani a szemükben.

Ha ezt el akarod érni, akkor ez több hónap komoly szoktatás.

2014. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha te vagy a főnök a kutyák szemében akkor megoldható, de nem fog egyik napról a másikra 100%-os lenni a dolog. Szépen, fokozatosan kell haladni. A kutyákat ismertesd meg a barátnőddel, ha a társaságában szépen viselkednek a kutyák akkor kapjanak dicséretet, jutalomfalatot, töltsetek együtt sok időt, játszatok, sétáljatok, stb stb. idővel majd megértik, hogy a barátnőd nem idegen. Az első hetekben még együtt menjetek be a kapun, ha minden oké, jutalmazás, később akár mehetsz te elől és utánad a barátnőd, majd fordítva, később akár egyedül is bemehet ha látod, hogy a kutyák már nem óckodnak tőle.
2014. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megpróbáljuk :)
2014. febr. 16. 19:28
 4/8 sippara ***** válasza:
Ha van két komondorod, és nem tudsz nekik olyan szinten parancsolni, hogy ne tépjék szét azt, akit TE beengedsz, veszett fejsze nyele az egész. De két komondor se kellett volna ennyi tudással.
2014. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

minden esetben a kutyáknak kellene alkalmazkodnia .

kellene , csak sajnos ezt a komondor nem-biztos ,hogy tudja !!! jól nevelt kutyák tudják. de a tieid nem azok. veszélyes lehet. de nem kivitelezhetetlen . a barátnőd viselkedése a kulcs a dologhoz.

de ,ha nem megy ,ne eröltesd !!

2014. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy nincsenek megtanítva, mert ha beküldöm őket a helyükre, akkor bárki mászkálhat, én azt akarom elérni, hogy ő egyedül be tudjon jönni. Amikor én kinn vagyok akkor nincs gond.
2014. febr. 18. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt kellene elérned, hogy a barátnődet bevegyék a "falkába", családba, mint vezetőt! Tehát, ha a barátnőd mond nekik valamit, az ugyan olyan értékű utasítás, mintha tőled kapták volna. Erősítsétek a barátnőd vezetői szerepét, fokozatosan és lassan. Ekkora és "lazán" nevelt kutyák esetében csak óvatosan.
2014. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés, megpróbáljuk
2014. febr. 18. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!