Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hoztam ki kutyát....

Virág Zsuzsa kérdése:

Menhelyről hoztam ki kutyát. Az utcán mindentől fél, megijed, percekig áll és csak figyel. Ha megrántom a pórázt, belesimul a betonba, úgy megijed. Csak a lakásban érzi magát biztonságban. Hogy tudnám hozzászoktatni a normális sétához?

Figyelt kérdés

2013. okt. 6. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy próbálod a pozitív dolgokhoz kötni neki. Pl:. jutalom falatokhoz stb.

Ha fél meg próbáld megnyugtatni.


Azért ilyen mert sokan bántották, rángatták meg.

2013. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezd azzal, hogy nem rángatod a porázt. Ha ezt teszed, még rosszabb lesz mert negatív élménnyel köti össze. Az én kutyám is ilyen volt, és bevált a következő :

Jutifalattal csalogatod, ha nem jön, ha elindul megkapja. Minden egyes "bátor" viselkedést jutalmazz. Soha ne erőszakolj semmit, az csak ront. Kajával vedd rá, hogy önszántából menjen sétálni. Soha ne húzd ha nem akar menni, laza pórázon hívd egy csábító falattal. Előbb utóbb pozitív élmény lesz neki a séta, és alig várja majd, hogy menjetek.

2013. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amitől fél, azzal ugyanígy. Legyél teljesen nyugodt, hogy érezze, nincs semmiféle baj. Tégy ugy, mintha nem történne semmi, amikor fél valamitől, guggolj le hozzá, hívd magadhoz, és ha odajött jutalmazz. Az enyém pl. félt a kocsiktól. Ilyenkor azt tettem, hogy ha megláttam, hogy jön egy kocsi és pánikolni fog, még előtte behívtam és míg elment mellettünk a kocsi, parizsivel tömtem a búráját. Mivel nagyon kajás, bár asszemén láttam, h fél, de a kajával volt elfoglalva és pozitív élménnyel társította. Hamar rájött, hogy ha jön egy kocsi akkor jól jár és már nem fél.
2013. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez egy kicsit összetett dolog, szerintem a legjobban akkor járnátok, te is meg a kutya is, ha felkeresnétek egy szakembert, házhoz járót, vagy egy jobb kutyasulit...
2013. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!