Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyám gomba keresére?

Figyelt kérdés
1 éves kan. Hogyan kell tanítani, miket kell vele csinálni?
2014. febr. 17. 11:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Kell hozzá kutya, amelyik valóban keres. Kell hozzá hely, ahol van gomba. Kell hozzá olyan gomba, amit kerestetni akarsz. És kell hozzá sok-sok idő.
2014. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
kell hozzá, egy jó apportos kutya. és sosem a gombát keresi, hanem a játékát. csak a szagot társitja hozzá.
2014. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Aportírozás nem probléma, mindent vissza hoz. Kipróbáltam előbb és a piskótát eldobáltam és a szimat parancsal párosítva kerestettem vele.
2014. febr. 17. 12:52
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
megpróbálom röviden. fontos hogy a kutyus nagyon játékos apportos legyen, mániákusan keressen. csinálsz egy gyékény hurkát, vagy labdaszerűséget vagy kis párnát vagy akármt amivel játszai lehet. ebbe belevarrod, a belsejébe a cuccot amit keresni akarsz, drogot, robbanószert, gombát, vagy akármit. minden más játékot elveszel és ezis mindig nálad van, a kutyus csak játszhat vele amit elég gyakran megteszel. mondhatni folyamatosan játszol vele. amúgy rengeteg munka kitartás, szerencse kell hozzá. a kereső kutyát nem szabad soha megütni vagy túl erősen fenyíteni. kb ez a metodikája. sok sikert, jó gyakorlást.
2014. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Akiteki ***** válasza:
Úgy tudom, nálunk csak szervezett keretek között engedélyezett a szarvasgomba keresése. Ha egyedül vágsz bele, elkap a mezőőr, piszkosul megbüntet.
2014. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Ami kell ahhoz, hogy ezt törvényesen megtehesd:


1, Le kell vizsgázni a gyűjtőnek is, ezt a 4 akkreditált tanfolyamot tartó szervezet bármelyikénél megteheted. A NÉBIH által elfogadott szervezetek: az Első Magyar Szarvasgombász Egyesület, a Magyar Szarvasgombász Szövetség, a Szarvasgomba-termesztők Országos Egyesülete és a VAGOEMT Kft.


2, Ha a vizsgád megvan, kapsz egy Gyűjtési naplót a NÉBIH-től.


3, A Gyűjtési napló és a kutyád vizsgáját igazoló oklevéllel folyamodhatsz engedélyért az erdő tulajdonosához, vagy kezelőjéhez.


4, Ha az is megvan, még mindig ott van, hogy be kell jelenteni a terület vadgazdálkodójának a gombászatot.


A gyakorlatban persze, nem „ennyire egyszerű” , tisztába kell lenned, ha nem akarsz bajba keveredni, az ide vonatkozó törvényekkel, rendeletekkel.


Ha van Gyűjtési naplód, érdemes gondoskodni számlaképességről is. (Pl.: őstermelői igazolvány), hogy a NAV ne találja úgy, hogy anélkül kereskedsz vele, hogy adóznál utána.

2014. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
kedves előző, komolyan mondom hogy nem értelek téged sem és még jó pár válaszolót sem. nem a törvényi hátteret kérdezte. nem kell kényszeresen válaszolni:) a KUTYÁT hogyan kell megtanítani rá ez volt a kérdés. nem a szabályokat kérdezte. szerinted kielégitetted a kíváncsiságát?
2014. febr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
a második válaszomban leirtam mire van ehhez szüksége. Ha esetleg téged sértettelek meg azzal, hogy leirtam/tuk szarvasgombát nem lehet csak ugy keresgetni, akkor elnézésedet kérem. csak gondoltam nem árt, ha ezzel is tisztában van.
2014. febr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

egyébként itt egy keresős video, mondjuk ő nem gombászni fog, de az alap minden esetben ugyanaz.


http://www.youtube.com/watch?v=25Sl3ZJUAbM#t=51

2014. febr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nem is írta hogy szarvasgombát akar keresni:)
2014. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!