Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sikerülni fog a tervem?...

Sikerülni fog a tervem? Direkt a kerítés mellett közlekedek hogy a szomszéd kutya ne ugasson meg a SAJÁT területemen! Fel fogja fogni?

Figyelt kérdés

A szomszéd kutya a kerítésem mellé 4-5 méterrel van kikötve. Én a járdán, tőle szintén 4-5 méterre haladok el a ház fala mellett. Régen megugatott ha a járdámon mentem, ma már csak rám néz. De most jön ismét a nyár, és muszáj fűvet nyírnom ami a járda, és a kerítés között van. És muszáj 4-5 ször elmennem ott a fűnyíróval, és folyton ugat, pörög a láncon!


Ha direkt a kerítése mellett megyek el, majd azt is megszokja szépen, hogy én ott megyek, a saját részemen, és nem fog megörűlni, ha meglát a saját füvemen?



2014. febr. 17. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hmmm, talán ha nem lenne láncon nem lenne probléma sem?

Mondani kéne a szomszédnak hogy a láncos kutya állatkínzás, illetve nem is ér sokat, mert egy ilyen kutya minden lehulló levelet megugat, és gondolom úgyse figyelnek már oda mindenre.

2014. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sétálásodat nem ugatja meg. De a fűnyíró már maga is ugatásra bír sok kutyát.
2014. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kutyának nem személy szerint veled van a baja, de most gondolj bele; éjjel-nappal azon a rövid láncon van tartva, még arra sincs lehetősége hogy fusson egy kört a kertben. Így már annyira stresszes a szerencsétlen, hogy a lehulló falevelet is megugatná, mert egyszerűen nem tud mit kezdeni már magával. Te is stresszes lennél, ha életed végéig egy szobában kéne lenned, ahol kapsz néha enni meg oda intézheted a dolgod és ennyi. A legjobb az lenne ha szólnál a szomszédnak, hogy ne tartsa láncon, szerintem ez már állatkínzás komolyan. De valószínűnek tartom, hogy a fűnyírótól ígyis úgyis ugatni fog, sok kutya fél a hangjától és így reagál.
2014. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, hogy ideges, de csak megszokná, hogy Én=barát nem? Tehát úgy ugat rám mint a postásra, a kutyákra az utcán, vagy egy sétáló anyukára! De én a szomszédja vagyok!

Ezt megértené? Szóval a fűnyírótól félne, de tőlem nem félne, és nem ugatna meg, ha egyedül elsétálok ott?

2014. febr. 17. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Senki meg nem tudja neked mondani, az adott kutya megszokna-e téged, vagy sem. A fűnyírót meg nem csak a félelem miatt ugatják a kutyák, de mindegy.

Mi lenne, ha a kerítésedet befednéd valamivel, hogy ne legyen átlátszó?

A láncos kutyáknál sajnos az is előhozhat ugatást, ha magadhoz édesgeted akár kajával is. Akkor azért ugatna, mert örül és várja a kaját tőled.

2014. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!