Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy felnőtt,5...

Hogyan lehet egy felnőtt,5 éves kutyát arra tanítani, hogy ha séta közben elengedjük látótávolságon belül maradjon és ha hívjuk visszajöjjön?

Figyelt kérdés
Mär próbálkoztunk vele hogy elengedjük de mindig elfut messzire. főleg olyan válaszoljon lécci aki ért hozzá és aki eltudja engedni a kutyáját és kèrem írja le hogy hogy érte el hogy a kutyája nem fut el.köszi;)

2014. febr. 17. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

5 év gyakorlással !!!!

rengeteg, tényleg rengeteg sok munkával.

kihagyhatatlan a kutyaiskolai alapképzés .

de ,a sok-sok munka eredménye : rendszeresen városi forgatagban póráz a zsebben ,kutya a bal láb mellett.

városon kívüli séták alkalmával 10-100 m között, de magától visszajön percenként, vagy a behívás bármely utasítására . hangra, megállásra, karba tett kéz, behívósíp , stb. de ez sok-sok gyakorlás ,sok 10 kg jutalomfalat :) és rengeteg foglalkozás eredménye. így elmondható 99 % behívható a kutya :)

2014. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mióta van nálatok, de idő kell neki és az alapvető bizalom. Ő bízzon bennetek mindenekfelett. Nálunk ez úgy ment, hogy először rövidpórázon mászkáltunk mindenhol...aztán flexivel, és flexivel kiengedtem, majd hívtam...újra és újra. Amikor visszajött mindig megdicsértem (nálunk a jutifalat nem motivál), legalább 100x eljátszottuk ezt...aztán többször próbálkoztam nagyobb kutyatalálkákon elengedni, de egy darabig rohangáltam utána...majd egyszercsak meghozta a gyümölcsét a sok dicséret...elengedtem egy hatalmas mezőn, 40 fajtatársával...rengeteget mászkált, rohangált, de a szeme sarkából figyelt engem...és 10ből 9x visszajött...azóta többet gyakoroltunk még, és már tényleg mindig visszajön...kb olyan látótávolságban megáll, megnézi megvagyok-e még, de a nevére és arra, hogy gyere, azonnal visszajön mostmár. ő 7 éves, picit több mint fél éve van nálam.
2014. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)) remélem beválik
2014. febr. 17. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
El kell érned, hogy kötődjön Hozzád! Kézből etetsd, pl sétakor! Úgy menjetek ki, hogy éhes! De sok más dolog is, kötődési tréningről olvass!
2014. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Őt évesen-nehéz! Éppen olyan, mint egy 50 éves embert "átnevelni" Számold ki:5*7( kutya év) =35 éves!
2014. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bizalom, tisztelet a kutya reszerol feled. es ovatosan!! ahol kocsik vannak ne probalkozz, sosem tudod mi teriti el a figyelmet, nem er annyit h elussek v elvesszen!! es ha macskakra v madarara ugrik:) akkor en nem engednem el soha a varsban max reteken, m elborul az agyuk es kiabalhatsz te hogy csak birsz:))
2014. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kicsit későn de hátha valaki erre téved.

Mikor elősször engedtem szabadon séta közben a kutyát azonnal visszajött. Soha nem gyakoroltam vele, egyszerűen csak mindig a közelemben akart lenni, egy szóra azonnal visszajön, ha lemarad és szólok már jön. Egyszerűen csak az a lényeg, hogy bízzatok egymásba, szeressen a kutyád. Na persze, ez fajta függő is lehet, mert ő nagyon gazdicentrikus magyar vizsla révén. Szóval egyes kutyákkal könnyebb lehet elérni, de ami igazán fontos az az együtt töltött idő.

2016. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!