Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két felnőtt kutyát, hogy a...

Két felnőtt kutyát, hogy a legcélszerűbb össze szoktatni? (egyik kevésbé barátságos)

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok,de átmenetileg ahová megyek lenne egy tacskó lányka,aki barátságos minden nemű,méretű kutyával. Az én bichonom már 10 éves és vannak gondjai más kutyákkal,egyedül a kölyköket nem bántja,de felnőtt kutyáknak oda kap,ha túl közel jönnek(pórázon). Elengedve nem igazán bántott még kutyákat inkább ő fél tőlük olyankor.

A költözés hirtelen jött, nekem egy lehetőség, így a napokban költözünk.Én sok helyen azt olvastam,hallottam,hogy a legjobb egy semleges helyen össze ismertetni a két kutyát vagy csak menjek be a lakásba ahol a tacsi van és az én kutyám legyen elengedve?


Első pár napban akihez költözök bevállalta,hogy elzárva lehet a két kutya,de pár napnál tovább nem szeretné elzárni,persze érthető.Bár inkább ha huzamosabb ideig nem lennénk a lakásban akkor lenne célszerű a külön zárás.Nem hinném,hogy marakodnának,mert sose volt semmi verekedése a kutyámnak.Csak jobb a biztonság.


Amúgy van a kutyám mellett még egy kutya 9 hetesen hoztuk mellé és két hét után mertük összeengedve hagyni őket több időre.Első pár nap húzós volt,de nem bántotta a kölyköt.Csak oda kapott ha sok volt neki a kölyök.Viszont nem tudom,hogy ha a tacsi is sok lesz neki és oda kapna,a tacsi nem venné-e ezt támadásnak.Első 1 hétben felügyelet nélkül nem hagyjuk őket az fix!!


Együtt sétáltatás segíthet még?


2014. febr. 18. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne előbb rendberakni a tiédet, és utána költözni, de sétáljatok sokat együtt és tiltsatok mindent, ami nem normális viselkedés, valószínűleg az is elég lesz. Már azt is, ha csak látod, hogy "mindjárt odakap", mert minél előbb kapod el az ilyeneket, annál világosabb az üzenet, hogy tilos. Persze ha tényleg cseszteti a tacsi, akkor vagy te állítsd le, vagy hagyd, hogy megvédje magát, csak az indokolatlan odaszólásokat kell leállítani, meg minden más jellegű csesztetést, ha esetleg előfordulna.
2014. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy az lenne a legjobb,ha az enyémet rendbe raknám ilyen téren.Csak arra nincs most idő,mert holnap vagy a hét bármely napján költözhetünk.Sajnos ez most így jött össze és az is,hogy olyan helyre megyek ahol van már egy kutya.Eddigi terveim alapján olyan helyre mentem volna,ahol nincs kutya.De hát az élet kiszámíthatatlan.


Amúgy már így hoztam el a menhelyről a kutyámat,nulla szocializáció,azóta rengeteget fejlődött.És mint írtam most is egy kutyával él együtt minden gond nélkül már évek óta.


Nyilván első időkben figyelni fogok nagyon és tiltom a nem kívánt viselkedést.Remélem minél előbb össze szoknak.

Tudom,hogy kutyáknál időben telik minden.Csak most van egy lehetőségem munka,lakás téren és nem akarom elszalasztani.Anyumékra meg nem hagyhatom a kutyámat,mert ők rengeteget dolgoznak,húgomnak meg sok lenne 2 kutya.Plusszban az enyém nagyon ragaszkodó,ha itt hagynám abba megbolondulna :/

2014. febr. 18. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!