Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani neki,...

Hogy tudnám megtanítani neki, hogy vissza hozza pl. a labdát a frizbit?

Figyelt kérdés
Elindul felém, de aztán kitér,vagy pedig lefekszik a játékkal és harapdálja, ha meg elindulok felé, elfut a játékkal együtt. Próbáltam már hívni juti falattal, csalogatni, de akkor eldobta a játékot és úgy jött. Egyébként egy 6 hós golden. Hogy oldhatnám meg, mert minden után fut amit dobok, csak a visszahozás nem megy.
2009. dec. 9. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt, hogy miután eldobtad, kezdj el hátrálni a kutyustól,í gy elvileg elkezd majd követni, és mivel még fiatal a játékot "ott kéne felejteni" a szájában. Ha odavitte hozád, adj neki jutifalit vagy ha két labdával dolgozol, add neki oda amásikat, de ne eldobd, hanem engedd, hogy elkapja a kezedben. (Használj köteles labdákat, lehetőleg egyformát) Sok sikert!:))
2009. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már azt is, hogy hátrálok, jön is szépen, de mikor nyúlnák felé mikor ott van, megint elugrik, játéknak veszi, azt akarja, hogy kergessem:S
2009. dec. 9. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Ragaszkodik a labdához, pont mint az én kutyám. Észrevettem, hogy ha eldobok egy másik labdát, akkor otthagyja az első eldobottat. Máskülönben nekem is alig adja oda.

A másik módszer,hogy felkapok egy botot és elhajítom (amíg nála van a labda)...futás közben mindenképp elejti.

2009. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kaja-kaja-kaja! Eldobod a cuccot és mikor visszaér vele, már mondod is neki, hogy ül, mutatva neki a jutalomfalatot. Miközben adod a kaját, másik kézzel kiveszed a szájából a labdát és mondod, erélyesen, hogy kérem. Előbb-utóbb összekapcsolja, hogy a kéremnél oda kell adja neked a tárgyakat. De a legelső a behívás. Ha az nem megy még, hiába próbálkozol:(
2009. dec. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

sose fuss a kutya felé !

mindíg, tőle -el !

eldobod a játékot, és mikor utolérte, kiadod a megfelelő parancs-szót pl :hozd .

és elkezdesz hátrafelé futni .

egy másik játék -vagy labda is legyen nálad !

2 egyforma labda a legjobb,de síma bot is jó.

a jutalomfalatot csak akkor add oda,mikor a kutya odavitte a játékot!

persze ,nem lessz azonnal eredmény ,de 2-3 hónap alatt belejössz .

a lényeg,hogy a kutya megértse,hogy te mit akarsz !

2009. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanezt csinálta a kutyám.

Fontos, hogy sose kezdj el vele kergetőzni, ha nagyon nem hajlandó az együttműködésre, akkor inkább fejezd be a játékot. Ez egy olyan üzenet, ha játszani szeretne, kénytelen a Te szabályaid szerint, különben nincs játék.

A tanításnál használj jutalomfalatot. Én úgy tanítottam meg a kutyámnak, hogy eldobtam a labdát, mondtam közben, hogy hozd, hol a labda, stb. tehát biztattam. De ő is mindig elejtette a labdát és rohant a falatért. A trükk igazából egyszerű volt, addig nem adtam oda a jutalomfalatot, amíg oda nem hozta a labdát. Biztattam és elég hamar rájött, hogy mit akarok.

2009. dec. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt : http://www.youtube.com/watch?v=hoNerLMteNM


Itt Zak George mutatja meg, hogyan kell egy kutyát megtanítani frisbeere.

2009. dec. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elsső vagyok. Először tanítsd meg neki az ereszd vezényszót, játék nélkül. Pl ülj le és kicsit kelts fel a figyelmét a labda iránt, de ne csinálj belőle őrült fenevadat:) Mondd, hogy "fogd" és add a szájába a labdát. Ezután "ereszd" és kínálj felneki valami ultrafinom kaját -ha a főtt pipihusi a nyerő, akkor azt-vagy egy másik labdát és ha elengedte, akkor nagy simi, dicséret kaja és/vagy játék.


Ami még beválhat a két madzagos labda. Ha nagyon el akarod a kutyától venni a labdát, azt ő nagyon izgalmas dolognak találja, és csak azért sem fogja odaadni neke, inkább odébbugrik, mert tudja, hogy úgyis utána mész és folytatódik a játék.

Szószó eldobod a labdá (ne túl messzire) és mikor visszafordulna vele, kicsit hátrálj, majd dobáld a levegőbe a másik lasztit és visongass, minha most látnád először. Játsz egyedül, a kutya nélkül, egy idő után megunja, hogy nem foglalkozol vele és a labdájával és megnézi, mibajod:) Lehet, hogy sokáig tart, de érdemes megvárni, arra viszont figyelj, hogy ne büntetésnek érezze az apportírozást, hanem játéknak, aminek az is része, hogy bizony el kell eresztenie a zsákmányt. Remélem segítetem:)

2009. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!