Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy érzem, hogy az életem...

Úgy érzem, hogy az életem teljesen megváltozott miután kutyám lett. Tényleg ő okozta a változást? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Sokkal magabiztosabb vagyok, megbecsülöm magam, törődöm másokkal és az érzéseikkel stb. mióta kutyám van és napi szinten foglalkozni kell vele. Egyszerűen minden megváltozott. Viszont elő jött az árny oldalam is mivel, megismertem olyan kutyát tartó egyéneket akinek még a saját életét se tenném a kezébe nem, hogy egy állatét és ilyenkor nagyon dühös leszek azok viselkedésére ( pl szaporítók ) Rájöttem, hogy eddig árnyék világban éltem egy meseországban, de miután kutyám lett rádöbbentem, hogy az emberek az élet nagyon sötét oldalát mutatják , rengeteg ember tart kutyát a pénz miatt és nekem ez nagyon fáj, volt osztálytársaim már pénzes emberek. Akik akkoriban szegények voltak és egy pizzára nem tellett nekik, most olyan házban és telken élnek, hogy eláll a szavam, utaznak meg minden. Én meg szomorúan nézem azért amit a kiskutyákkal tesznek. Csalódtam az orvosokban akik a pénz miatt beoltassák a már 200. X személynél születendő kölyköt is. Ha én lennék az az állatorvos fel jelenteném azért amit tesz...
2014. febr. 19. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
beoltassák? :O
2014. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdésed második feléhez nemigen tudok hozzászólni...sajnos vannak dolgok, amiket sem a sajnálkozás, sem a siránkozás nem változtat meg.


Az első fele azt hiszem, minden "jó" (tehát nem "mocskos szaporító") kutyást érint. Az én életem is gyökeresen megváltozott. Igazából el se tudom képzelni, mit csináltam addig, míg nem volt kutyám, hogy nem unatkoztam...?? Embereket ismertem meg (előtte jó ideig teljesen elzárkóztam előlük). Megváltozott a szemléletem, nemcsak a kutyás világ, de a többi ember irányában is, sokkal érzékenyebb lettem az "energiák" felé, türelmet tanultam (azelőtt nemigen volt), megtanultam magabiztosnak lenni (ez se ment előtte), és uralkodni az indulataimon (ezt még azért gyakorolnom kell :D), megtudtam, milyen az mikor az ember (a kutyával együtt) a pillanatnak él, és örül egy elrúgott labdának.

Egyszóval...rengeteget köszönhetek Neki. Hála neked Istenem. :)

2014. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves második igen én is ugyan így vagyok vele. KEdves első: igen az állatorvos a plusz haszon érdekében támogassa a szaporítókat és akárhányszor van nála kiskutya mindig be oltsák, nem törődve azzal, hogy milyen helyen él, milyen körülmények között.
2014. febr. 19. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Azért a kutyatartás mellett a nyelvtankönyvet se hanyagold el, ok? Javaslom a felszólító és kijelentő mód használatának sajátosságait átnézésre.
2014. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Az Állatorvos köteles ellátni egy kutyát. Jelenleg Magyarországon maga a szaporítás nem büncselekmény...így nincs miért feljelenteni. Ha ő nem oltja be, akkor a kutyák lehet elpusztulnak... ami miatt ugye a kutya szenved. Szerintem egy állatorvos már annak is örül, hogy egy mocskos szaporító veszi a fáradságot, hogy oltást adjon a kutyáknak. Az nem az ő hibája, hogy más onnan vesz kutyát. Szerintem a legjobb, amit tehet az állatorvos, hogy jó borsos összegért csinálja ezeket az oltásokat,chippezést, hogy egyre kevésbé érje meg szaporítani.
2014. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is megváltoztam...de még azelőtt, hogy elhoztam volna az enyémet. Elkezdtem utánaolvasni, és megdöbbentem az embereken, kinyílt a szemem...akkor tudtam, hogy nem kell nekem pedigrés kölyökkutya, menteni szeretnék...éppen akkor a menhelyeken, fajtamentéseknél nem volt ilyen fajtájú kutyus, vagy aki volt, az olyan súlyos betegséggel küzdött, hogy aggyal felfogtam, hogy egyetemistaként nem lenne pénzem finanszírozni, így jobban jár ha olyanhoz kerül, aki bírja.


Tehát elkezdtem az apródot stb. böngészni, mert esköszöm az rosszabb, mint egy gyepmesteri telep...és megtaláltam az én kicsikémet...ő egy leelletett mamakutya, abból a fajtából amit szerettem volna (legalábbis fajtajellegű, nem gondolom, hogy fajtatiszta lenne), dolgoztam, majd elhoztam...azóta próbálom egészségügyileg, lelkileg kipofozni, mindkettővel jól haladok:)


Az állatorvos ha beoltja, legalább védi a kölyköket a betegségektől...mivel a törvény nem szabályozza ezt a kérdést, így feljelenteni nem tudja, nincs miért igazából (az állatkínzás sajnos nem állja meg itt a helyét).Az emberek meg ostobák ezzel az állandó szaporítási mániával, hogy babázni akarnak, meg mittudomén...még nem vagyunk elég intelligensek ahhoz, hogy a saját önzőségünket a háttérbe szorítsuk...


én egy dolgot tudok mondani: azzal segítesz a legtöbbet, ha a te kutyádat szereted, jól neveled, jól tartod és ivartalanítod....és akit ismersz erre bíztatsz, esetleg segítesz nekik ebben. Lehet önkénteskedni ha szeretnél menhelyeken, esetleg ha bármikor kutyát szeretnél még, akkor inkább örökbefogadsz/mentesz....ennyit tudsz tenni...nem érdemes lelkiismeretfurdalással élni a többi kutyatartó miatt, mert nem tudsz vele normálisan mit kezdeni...az állandó görcsöléssel csak a negatív energiák nőnek, amiket a kutyád meg fog érezni.

2014. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvannak az elveim nekem is. Szaporítótól semmi kép nem veszek, mind a két kutyám Törzskönyves külföldről. Szeretnék velük kiállításokra járni és ha az élet úgy adja kennel-t nyitni. A pénz nem számít.
2014. febr. 21. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!