Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli mennyire strapabíró?

Puli mennyire strapabíró?

Figyelt kérdés
Németjuhász mellé szeretnénk még egy kisebb testű kutyát, de a nagy úgy játszik mint egy "állat". Nem törne össze a kicsi ha ráugrálna meg ilyenek?
2014. febr. 19. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bármilyen új kutyát vinnél haza, először a meglévőt kéne megnevelni. Ha eddig nem volt alkalma találkozni és játszani más kutyákkal, akkor "állat" lesz a csivavától kezdve a bernáthegyiig minden fajtájú kutyával. Neked kell megtanítani rá, hogy szépen játszon, ne durvuljon.
2014. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50%

a pulik nagyon strapabíróak. Nekem egy pulim van. Kiskorába át ahjtott rajta egy kisbusz, fel pattant és oda futott hozzánk, utánna össze esett persze de nem sok kutya él túl egy elütést.

A pulik nagyon fürgék és éberek, ha össze verekednek kutyákkal sokkal kevesebb sérülést kapnak mint egy másik kutya a nagy szörük miatt. Szerintem nem lessz semmi baja egy pulinak a németjuhászod mellet:)

2014. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A magyar fajták úgy általában elég strapabíróak. Ettől függetlenül érdemes megfontolnod, amit 1. ír.
2014. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Strapabíró,de egy nėmetjuhi is szėpen tud játszani,ha le van mozgatva rendesen.Egy pici kölyöknek nem tesz jót át állandõ macera,le kell tudnod állítani a saját kutyãd.
2014. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egy pici kölyöknek nem tesz jót át állandõ macera,le kell tudnod állítani a saját kutyãd."

Ez a valóságban pont fordítva van, de ettől függetlenül igaz, amit mindenki irt.

2014. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pulim van. A multkor a kutyasuliban ket 30-40 kilo koruli kutya jatszott egymassal nagyon hevesen, kergetoztek meg ilyesmi. Az enyem csak ugy uldogelt, a ket kutya meg egyszercsak jatek kozben atesett rajta, de amugy rendesen. Csak egy visitast hallottam, felborult szegeny, aztan felallt, kicsit megijedt de mas baja nem esett, nagyon szivos. :) Meg rettento furge, nem konnyu elkapni, ja es persze a harapasok se nagyon jutnak el a boreig. :D

Hihetetlenul kedves kutya, ragaszkodo es jatekos, es kegyetlenul okos. Csak ajanlani tudom. :)

2014. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Strapabíró a puli, bár hogy más kutya vehemenciáját mennyire bírja... ha egy kicsit érzékenyebb egyedet fogsz ki, az nem biztos hogy jó.


Az állatmódjára játszás pl mit takar? Mert pl ha "vadul" játszik egy kutya önmagában az nem baj. De ha agresszíven, morogva, arcoskodva, tekintet nélkül a másikra, azt nagyon nem szeretem.

2014. febr. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Annyi hogy nagyon ugrál, felborítja sokszor elsodorja azt akivel éppen játszik. És mivel majdnem 40 kg, így inkább csak nagyobb testűekkel hagyom hogy játsszon, mert mikor nekem is nekemjön futás közben még engem is ledönt lábról. Nem agresszív egyáltalán, csak ha elkapja a hév akkor olyan mint egy tornádó.
2014. febr. 21. 11:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyira nem kell félteni a kisebb testű ebeket,bár mondjuk a Puli szőre szerintem semmit nem érne egy akkora kutya harapása ellen,ha esetleg megmarná.Az én jagdom épp hogy elkapta,még rá sem tudott fogni rendeseen egyszer egy pulira,és kihullott a puli szőre,ahol hozzáért a foga az enyémnek.
2014. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!