Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mitől lehet? (tüzelés)

Ez mitől lehet? (tüzelés)

Figyelt kérdés

A kutyám 4-én kezdett el tüzelni.

Van itthon egy ivaros kanom is,szóval amint megláttam,hogy a kan szagolgatja,illetve,hogy a pérája be van dagadva rögtön el lettek zárva,és szigorúan csak felügyelet mellett lehettek együtt.

Számolgattam a napokat, és, a megszokott módon kezdett a kan is egyre hülyébb lenni.

Egészen két nappal ezelőttig.

A kan egyik pillanatról a másikra abba hagyta az érdeklődést a szuka iránt, és csak hozzám jön oda. Nagyon ritkán szagolja meg a szukát.

A szuka még tüzel, ez egyértelmű, mert időben is még nem kéne abba hagynia.

A kanom 14 éves, ha ez számít.

A kant a kora miatt nem fogom ivartalanítani,a szukát fogom, csak most elég sok kiadásom lesz májusig, egyszerűen nem tudom kivitelezni most.(erre nem kérek beszólásokat, se azt,hogy ivartalanítsam)

Szerintetek mi lehet az oka annak,hogy a kan így abba hagyta az érdeklődést?

Mind a 2 kinti-benti kutya,de a szuka most bent van velem. a kanon látom,hogy jönne ő is be, de ez most nem lehetséges. Illetve, párom,amikor látta,hogy nagyon megy a szukára,akkor rendszeresen leszidta a kanomat.

Ez lehet az oka ennek a hirtelen érdekvesztésnek?

A befedezést kizárhatom, mivel rendszeresen foglalkozva van velük, nem csak hébe-hóba rájuk nézek, és amint láttam,hogy a szuka hamarosan tüzel rögtön elzártam.

Vagy,a kan korára is gondoltam, mivel sajnos szegényem egyre jobban épül le. 14 év egy német juhásznál nagyon szép kor, és hiába is hogy örök életében egészséges volt,így öreg korára kezd Dp-je lenni,a minap is volt,hogy hirtelen nem tudott lábra állni,aztán meg mintha mi se történt volna. Szóval, ő sem a régi.

Tudnátok ti is mondani valami okosságot,hogy mi történhetett?

Azon is gondolkodtam, hogy mi van,ha a kan befedezte,de logikusan végig gondolva ez kizárt, mivel 0-24-ben figyelem őket, illetve külön vannak. Néha néha még odaszagol a kan, meg elkezd csipogni,de abba is hagyja. Most ha kint van a szuka, akkor a kan csak alszik, és nem érdekli a tüzelő szuka jelenléte.(de ettől függetlenül még vagy 2 hétig el lesznek zárva,mert nem bízok ebben a hirtelen csöndben)



2014. febr. 20. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom az, hogy rafkós öreg kutyid át akarja verni a fejed! Láttam már ilyet sajnos! Nálunk a párom sajnos annó bevette hogy nem érdekli a kant és ott hagyta őket 5 percre! Meg tudtam volna ölni!

De lehet, hogy nincs igazam!

2014. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
Pontosan erről van szó. Most egy kicsit megnyugodott, hogy nincs a környéken konkurencia és kivárja az ovulációt. Ne bízz benne, átver. :) Nálunk is ezt szokták csinálni.
2014. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Hát, én is igen furcsának tartottam, hogy egyik pillanatról a másikra nem érdekli a szuka.

kis mocsok :D

De, így,hogy felhívtátok a figyelmem, biztos, hogy nem esik alább a szuka "védelme" :)Ő érintetlen marad élete végéig,ha rajtam múlik :)

2014. febr. 20. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!