Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogyha nyersen adjuk...

Az igaz, hogyha nyersen adjuk a kutyának a húst akkor meghülyül?

Figyelt kérdés
Nem rég kérdezték,hogy főzünk a kutyánknak,azt mondtam,hogy néha igen,és mondták,hogy ne is adjunk nyersen mert hülye lesz tőle a kutya.Szerintem ez hülyeség.
2014. febr. 20. 14:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%
Fertőzést nagyobb eséllyel kaphat - ugye romlékonyabb a nyers hús. A fertőzések egy része pedig idegrendszeri károsodást is okozhat. Ilyen szempontból van benne némi igazság.
2014. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 sippara ***** válasza:
100%
A nagy több, mint fél éve, a kicsi két hónapja eszik nyerset, most újra lecsekkoltam, de még mindegyik normális :)
2014. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kicsi hülyének tényleg hülye, de amíg tápot evett, még hülyébb volt. Ennek persze semmi köze a táphoz, útközben meg lett nevelve és mellesleg átálltunk nyers etetésre, de így sokkal jobban hangzott :)
2014. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%

Akumi:)


Az egyik hülye mondja a másik hülye meg elhiszi:)

2014. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A vadászok általában nem etetik nyers hússal a kutyáikat, ne zabálják fel az elejtett vadat.


A bolti hústól meg ritkán betegszik meg kutya, pláne nem ettől hülyül meg. Parazitát összeszedhetne, de a boltitól nem fog, vadat meg nem adsz úgyse neki, mert baromi drága és amúgy is féreg hajtod. Fertőzést sem igen kap, romlandó ide vagy oda. Minden kutyásnak látnia kellet már hónapos rothadt húst evő kutyát, amit a kertből ásott elő. Ha nem akkor pótolja. Meg fog lepődni, hogy az ég világon semmi bajuk. Amelyiknek baja lesz, az életképtelen.


Bár nem tudom a meghülyülés mit jelent, de ha valami végzetes demencia, akkor igen valószínűtlen, különben kihalt volna már az összes ragadozó. Amúgy még nem hallottam farkasról, aki azért zabálta fel a falkatársait, mert nyers húst evett. Sőt, nyilván ha nem éhes, és a neki legmegfelelőbb táplálékból megkapja a szükséges tápanyagokat, akkor sokkal kisebb az esélye, hogy baja legyen. És mégis mi más lenne a kutya fő tápláléka, mint a nyers hús?

2014. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek kb 8 hónapja nem kaptak mást csak nyers húst, olyan normálisnak tünnek. Bár az biztos hogy azóta sokkal aktívabbak, bekapcsolt a turbó fokozat nállunk.
2014. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%

Hát akkor kedves első hozzászóló mondok egy érdekességet:


a bomló hús felevése - értsd akár ezalatt 3 napos vizihulla, vagy akármi - nem okoz problémát egészséges kutyánál, mint pl. egy főtt, több napos emberi eléség elfogyasztása.

2014. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es látom megelőztél, és látom te sem a szomszédtól informálódsz kutyatartás ügyben:)
2014. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaz. Az én kutyáim teljesen meghülyülnek, mikor megérzik a nyers húst, mert annyira szeretik. Amikor nagy ritkán tápot kapnak, akkor nincs akkora lelkesedés.
2014. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

hű bakker én viszont tényleg meghülyültem, saját magamnak válaszoltam:)


akarom mondani Kedves 5-ös!:)

2014. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!