Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz, hogyha nyersen adjuk...

Az igaz, hogyha nyersen adjuk a kutyának a húst akkor meghülyül?

Figyelt kérdés
Nem rég kérdezték,hogy főzünk a kutyánknak,azt mondtam,hogy néha igen,és mondták,hogy ne is adjunk nyersen mert hülye lesz tőle a kutya.Szerintem ez hülyeség.
2014. febr. 20. 14:53
1 2 3
 21/28 Akiteki ***** válasza:
100%

A nagymamám még abban is hitt, hogy a forró ételtől veszett lesz a kutya.

Pont annyira semmi alapja ennek sem.

2014. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Platypus: azt ugye te sem gondolod, hogy egyetlen sztoriból terjedt el egy olyan ország(ha nem világ)méretű hülyeség? :)
2014. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
*ilyen
2014. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Platypus ***** válasza:
Nyilván nem egyetlenből, kismillió ilyen van. Egy darabról viszont tudom hogy hiteles, és ez számomra elég, hogy ne totális baromságként tekintsek a többire. Nyilván nem "hülyülnek" meg "vesznek" meg a kutyák önmagában a nyers hústól, de valami egyéb körülmény állhat a megfigyelések mögött. Akár az Aujeszkyn túl is. A nyers etetés mai formája sokszorosan bizonyított és veszélytelen. (Sőt, a japánok sem vadulnak el a sashimitől:) ) Viszont amikor ezek a legendák keletkeztek, akkoriban mérsékelten állatbarát módszerek szerint etettek és elég mások voltak a körülmények. Disznóbélből okádásig bezabált kutyákra meg hasonlókra gondolok.
2014. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Max annyiban hülyül meg, hogy teli lesz energiával... olyan fura mikor ilyeneket olvasok, és nem hiszem el, hogy vannak emberek, akik ilyen sötétek ma is, mikor már mindenféle információ elérhető,pillanatok alatt gyakorlatilag...


Inkább szajkózzák azt, amivel ezelőtt 50 éve ijesztgették egymást a falusiak, vagy nemtudom? :D

2014. febr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Viszont, még kislány voltam , és volt egy kutyánk. Disznóvágás volt nálunk és a szüleim mit sem tudtak arról, hogy sertést nem ehet a kutya. Gyerekként, az eseménytől a szobámba zárkóztam, és az eb alaposan bekajálhatott a nyers húsból, majd a rá következő reggelre kimúlt.


Azóta jó 20 év eltelt, és 1 éve van kb ismét kutyám... akit nyers hússal etetek, és nagyon megnézem hogy a hús milyen, jó minőségű e. Kicsattanó egészségnek örvend, az energiája hihetetlen... mindenki észreveszi, hogy "mindíg boldog" jókedvű, élénk kutya.


"a finom kaja utáni lelkesedés nem mondható meghülyülésnek, sem szokatlannak" --> ez pedig aranyos :D

2014. febr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hm, az állatorvos, akihez járunk, mesélte, hogy egy német dog nagyon-nagyon beteg lett, mert disznóvágásnál nekiadták a vért. Fel is lefetyelte, és a rengeteg fehérjétől másnapra kipurcant az emésztése, a hasnyálmirigye, a mája, mindene. Napokig küzdöttek az életéért, de sajnos már nem emlékszem, hogy helyrejött-e.
2014. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Dehogy hülyül.Az enyém 1 éve eszik így semmi baja.
2014. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!