Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai pitbull terrier...

Az amerikai pitbull terrier milyen házőrző kutyának?

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha az szeretnéd hogy körbenyalja boldogságában a betörőt, akkor jobb kutyát nem is találhatnál. Ezek a kutyák a zord külső ellenére arra lettek kitenyésztve, hogy az embert még csak eszébe se jusson bántani.

Ha házőrzőt szeretnél akkor vagy vegyél nagytestű pásztorkutyát, vagy szerelj be egy riasztót.

2014. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ja és ezt úgy értettem persze, hogy a kutya magától a büdi életben nem fogja tudni mit kezdjen a betörővel :) De ha elmész kutyasuliba, tanulsz vele örző-védő tanfolyamot és levizsgáztok belőle akkor jó a pitbull is (meg bármilyen más fajta ami tanítható ÖV-re). De úgy hogy kiteszed a kutyát a kertbe "oszt majd' őrzi a portát", úgy semmit nem fog érni, ezt elhiheted.
2014. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Jelez rendesen, aztán tisztára nyalja a betörőt, és segít neki cipekedni. Kivéve, ha az fenyeget valakit a családból, mert onnan kezdve meg isten irgalmazzon szegény fickónak.
2014. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az enyémnél speciális a helyzet,mert mentett kölyökként fogadtam örökbe. A szaporítói("dakota indiánok")azzal szórakoztak,hogy rugdosták a kölyköt és,hogy már 8-hetesen támad és vicsorog.A fülét otthoni körülmények között levágták,hónapokig hordtam orvoshoz mire rendbe jött.

A lényeg,hogy rajtunk,a családján kívül ő senkit nem tűr meg,az állatdokit is szájkosárral és úgy,hogy nyugtatom.

Kitűnő házőrző,nagy felelősséggel,-mert rendkívül veszélyes egy idegen számára,a családjáért meghalna.

Nagyon szeretetéhes,sok időbe telt míg megbízott bennünk,de kitűnő kutya lett. Ettől függetlenül ez a fajta nem házőrzőnek való.

2014. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Alkalmatlan házőrzőnek. Általában csak jeleznek és örülnek mindenkinek. Mivel pehelysúlyúak, ezért is alkalmatlanok.
2014. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 liome10 ***** válasza:
53%
Vannak 30-40 kg-os pitbullok is, sőt még fölötte is. Nem nevezném pehelysúlyúnak, főleg, hogy nem a szőre, a lógó bőre, a nagy füle teszi ki a súlyát, hanem az acélizomzata. Személyvédelemre valók, területőrzésre pásztorkutya a jó. Azért az nem igaz, hogy mindenkit körbenyal, érzik a rossz szándékú jövevényt, ha valaki sunyít. Ha értesz hozzájuk, nem tartasz tőlük, akkor nagy valószínűséggel be tudsz jutni. Alapból imádják az embert, de azért felismerik a szokatlan szituációkat.
2014. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A rossz szándékút érzik, de egy betörő nem feltétlenül jön be olyan kisugárzással, ami beindítja a kutyát. Ha neki ez a napi rutin, nem feszül rá, nem ideges, akkor a kutyának se fog feltűnni, hogy gázos.
2014. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Az XXL pitbull más kategória. Pitbullról volt szó, ami 18-20kg.


Másrészt a pitbullok nem személyvédelemre vannak kitalálva, alapvetően pont hogy teljesen semlegesnek és/vagy barátságosnak kellene lenniük az embereknek.

2014. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
üdv a pit bull egy nagyon barátságos fajta de viszont én úgy gondolom hogy az egyik leg alkalmasabb fajta őrző-védő ként atól függ hogy van nevelve tanitva csibészelve mert alapjában nagyon bátor és merész kutya még akkor is ha álandóan játszana de ez azért van mert ő mindent játéknak fog fel játékból is amit meg fog nem igen engedi el
2014. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 88sanyika válasza:

Sziasztok én csak annyit akarok hozzászolni hogy tavaly novemberben kint a szőlőbe kint volt a pit bullom és nem volt se megkötve se bezárv és nincs kerítés sem.

A mezöört nem engedte be és még a terepjáróból sem engedte kiszállni mivel ráfogott a kerékre is.

De a telekhatárt sem hagyta el. Én ezért azt mondom hogy ne mondjon senki semmit addig amig nincs rutinja rola éppúgy mint anno a fajtáról.

ÜDV

2015. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!