Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet elkezdeni tanítani...

Mikor lehet elkezdeni tanítani, sétáltani?

Figyelt kérdés
köszi mindenkinek aki írt!!!!!!!!
2009. dec. 10. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hello!

a kiskutyát már egész kicsi korában,már hozzád kerülésekor (kb 7 hetes korában) elkezdheted nevelni,tanítani. Szép apránként,türelmesen kezd el az ül parancsot,és utána a többit. Vigyázz! ne hajszold túl a kutyát,ha még pici és a lényeg hogy ne legyél nagyon kemény. próbáld játékosan tanítani. vannak szakkönyvek is, amelyekben leírják a tanítás folyamatát. a sétáltatást a kötelező oltások megkapása előtt nem ajánlom,mert még könnyen elkaphat valamit. de addig pórázhoz,nyakörvhöz szoktathatod :) eleinte ne vidd hosszú sétára, elég neki hogy az utcára ki kell mennie nemhogy túrázni :) remélem tudtam segíteni! szép napot!

2009. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
már amikor kinyíltak a szemei. Alapba a neve is már tanítás tehát bármikor kezdheted.
2009. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolgokat, mint nem, fúj, gyere ide, a neve megtanítása, a háza ill. fekvőhelye használatának megtanítását már 3 -4 hónapos korban el lehet kezdeni. Ne is várd, hogy figyelni fog rád, hogy néhány percnél tovább figyelni fog rád. Mindig játékkal, jutalomfalattal vond magadra a figyelmét. Vigyázz, a kiskutyák 3 kategóriába sorolják az egész világot : 1. rossz, fúj, bánt, ezért félek tőle

2.finom, érdekes ezért játszok vele illetve megpróbálom megenni

3. érdktelen, ezért nem foglalkozom vele

Amitől kicsi korában félelemre szoktatod, azzal nagyobb korában sem lesz kibékülve. sose legyen a büntetés eszköze olyan tárgy, amit később használni szeretnél vele (póráz, nyakörv, játék), mert attól félni fog.

Sok sikert!

Sétáltatni a veszettség elleni oltás után lehet, azelőtt pedig még a kertbe se engedd ki.

2009. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszike a jó tanácsokat!!!!!!!!!megfogadom:)
2009. dec. 10. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy 4 hónapos Golden Retriverem van,akit 3 hónapos korátol nevelek.Eddig már tudja az ülj,maradj,és hozd ide parancsszót.Én jutalomfalatokkal,simogatással és dicsérettel szoktam jutalmazni. Sétáltatni pedig én is az oltások után kezdtem.
2010. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!