Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit nem csinálok jól?

Mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a kutyámra főzni(hús,csont,zöldségek,stb.),de azóta a lábai még rosszak lettek.Patellás mindkét lába,és kacsázik a lábaival.Mit csinálok rosszul?
2014. febr. 20. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
kérdezd meg az állatorvost. vagy nézd meg az interneten hogy annak a fajtának mennyi kálcium kell.. meg ilyenek.. ha egyik sem jön be akkor jön a royal canin :)
2014. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valamit nem jól adagolsz. De ezt csak te tudod kitapasztalni.
2014. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát ennyiből, hogy elkezdtél főzni, nem sokat tudunk mondani. Mit adsz neki és mennyit, milyen a kondija a kutyának, mit mondott a doki, mit vársz a kajától, mennyi idő alatt romlott, meg egyáltalán...
2014. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Brit kutyatápot evett elötte,de kevés benne hús.Drágább tápot nem engedhetek meg.Durván két hónapja főzve kapnak mindent.10 kilós keverék kutya.Naponta 10 deka csontos húst kapnak(lábat),5 deka húst(csirke,pulyka,vad),5 deka zöldséget(alma,répa,cékla).Plusz kapnak,túrot,imunnovetet, tojást,lazacolajat,izület védőt,Zöldséget nyersen reszelve.
2014. febr. 20. 19:40
 5/12 anonim válasza:
Ha genetikai......sajna /szaporitótól vásárolt/-nem sokmindent tehetel.Cal d-phost ami szóba jöhet.
2014. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Állatorvost nem kérdezem meg,mert Hills táppal nem szeretnék etetni.
2014. febr. 20. 19:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Mentett kutyus.Mindig rosszak voltak a lábai,de miótta nem tápot kap,azóta még rosszabb.Valamit rosszul csinálok,de nem tudom,hogy mit.
2014. febr. 20. 19:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát én a helyedben átállnék BARF-ra, az kevésbé esetleges, mert legalább van pár alapvető szabálya, amiből kiindulhatsz (ahhoz képest pl. baromi sok csontosat adsz a kutyának), meg nem főzöd ki az értékes tápanyagokat a kajából.

Meg azért azt lássuk be, hogy a csirkeláb (már ha azt takarja az a "láb") valójában nem csontos hús, hanem egy rakás csont némi bőrrel, meg mutatóba egy kis hússal. A csirkenyak, vagy még inkább a csirkeszárny sokkal jobb, már csak azért is, mert vannak benne ízületek, és meglepő módon azok tesznek igazán jót a kutya ízületeinek is.

2014. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nyersen szívesen etetnék,de a szülök nem engedik.Sok a csont,pedig normális a széklete.Nem jó láb?Sok "zselét"tartalmaz pont azért kap azt.
2014. febr. 20. 19:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Hello. Az én kutyám is bicegett sokáig a két hátsó lábára, főleg ha sokat futott, játszott. Bár diagnózis nem készült róla. Nálunk, tökéletesen megoldotta a problémát a nyers etetés. Komolyan. Előtte többféle tápot kipróbáltunk, semmi nem hozta azt, amit a nyers kaja.

Ő menhelyi kutyus. Mostanában már, több órás túrára lehet vele menni, teljesen szépen mozog, és otthon sem fájlalja a lábát egy fárasztó nap után.

Kiegészítőnek zöldkagylót, és lazacolajat kap, ami elégnek tűnik, de gondolkoztam még a cápaporc kapszulán is.


Sokat olvastam külföldi fórumokon, ahol többen beszámoltak arról, hogy a barf étrend megoldotta a kutyájuk szőr/bőr/allergiaproblémáit, vagy idősebb, nagyon rossz állapotban lévő mentett kutyák új életre keltek úgymond.


Próbáld meg a szüleidnek beadagolni hogy ez az ami a legjobbat tesz a kutyának, sok ember tudja igazolni hogy így van, kérleld őket, hátha megenyhülnek.

2014. febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!