Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tapasztaltatok már ilyet?...

Ti tapasztaltatok már ilyet? Mitől lehet? Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Ha a kutyáimat kiviszem sétálni pórázon és nincs közben elengedős rész csak sétálunk akkor hazaérve szó szerint majd kirobbannak az energiától és úgy rohangálnak, játszanak a kertben mintha egész nap be lettek volna zárva és örülnének, hogy végre kiengedte valaki őket. Bármennyit megyek is velük nem számít. Múltkor is 3 órán keresztül mentünk megállás nélkül mégis hazaérve ugyanígy viselkedtek. Ha séta közben kicsit el vannak engedve valahol akkor hazaérve már nincs kedvük játszani, hanem bedőlnek pihenni a helyükre. Ennyire nem fárasztja el őket a séta? Más is szokott azért sima sétára menni a kutyájával nem? Elrontanék valamit csak én nem veszem észre? Különben szépen sétálnak, nem húznak csak hazaérve "bolondulnak" meg.
2013. szept. 11. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A pórázon való sétáltatás csak séta. Azzal nem tudnak úgy "lefáradni" mintha el lennének engedve és játszanának. Az egy kicsit más, olyankor mikor pórázon sétálnak, olyankor fegyelem kell. Ahogy haza mentek ez egyből feloldódik és beindulnak a játékba. Szerintem legalább is. De szerintem ilyen is kell egy kutyának, hogy tudja azt, hogy néha viselkedni is kell. Szerintem nincs elrontva semmi, főleg ha séta alatt el vannak engedve, ritkán van olyan, hogy folyamatosan pl. ahogy írtad három órán keresztül csak a séta van.
2013. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Séta önmagában nem elég.

Minden séta alkalmával legyenek elengedve labdázz velük.

Sétával nem tudnak lefáradni,ha futkárosznak kicsit máris fáradtak lesznek.


Mi panelban lakunk, napi 3x visszük le a kutyákat ebből 2 séta,sétálós, a 3. meg elengedős és sétálós.


sétálós sétánál nem fáradnak el,de az elengedős sétánál meg ahogy haza értünk ki isszák a vizet a tálból és alszanak.

2013. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy átlag kutya laza kocogásban lazán megtesz 20 km-t. Te annyit nem tudsz velük sétálni rendszeresen. Cerberos honlapján van gazdiképző részleg, és azt hiszem ott van egy cikk a kutya hatékony lefárasztásáról.
2013. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Letudom őket fárasztani egy óra alatt is simán, az nem gond, csak gondoltam azért a sima séta is ér valamit. Szinte mindig el vannak engedve csak néha olyan jó végig járkálni az egészet, csatangolni a városban, ott azért nem mindenhol lehet őket elengedni. De akkor azt mondjátok normális ez amit csinálnak,akkor jó, megnyugodtam, hogy nem miattam van :)
2013. szept. 11. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális.

Főleg ha nem is húznak a séta alatt. Egy csomó energiát belepréselsz a kutyába ilyenkor, igazából az ilyen séták szerintem rosszak is. Az én kutyáimat inkább frusztrálja ezért is van nálad is az a pörgés a végén.


Azért más amúgy a te eseted pl az átlagtól mert el szoktad őket engedni. Sokan nem engedik el soha a kutyát, aki nem engedi el annak a kutyája ehez hozzá szokott nem stresszel attól hogy nincs elengedve és a póráz húzásában egy csomó energiát levezet.

2013. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A séta fárasztásra nem alkalmas.Ezért én bringával futtatom a kutyás helyig,ahol már bóklászhat,játszhat .
2013. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!