Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen programot csináltok a...

Milyen programot csináltok a kutyával, ha épp tüzel?

Figyelt kérdés

Lassan egy éves lesz a kutyám, úgyhogy gyanítom, tavasszal/tél végén tüzelni fog.

(Ivartalanítást a későbbiekben tervezem, minimum másfél-két éves koráig várni fogok vele, és ez FIX -->Tehát nem kérek tanácsokat, hogy "de miért nem most" stb. Köszönöm)


Ti ilyenkor, milyen programokat csináltok az ebbel, ami úgymond biztonságos? Ő viszonylag aktív kutya, napi 4-5 órát van sétáltatva, foglalkoztatva, elengedős helyen, póráz nélkül. Túrázás, séta a hegyekben stb.


Pl ha nagyon kora hajnalban, illetve nagyon későn este megyek vele ki, olyan helyre, ami nem annyira népszerű, illetve látogatott kutyások által, az vállalható?

Úgy tudom, egy hónap, amíg jó ilyenkor elszeparáltan tartani. Kicsit tartok tőle, mert nagyon barátkozós, imád játszani más ebekkel, nemtudom hogyan fogja viselni a "magányt" úgymond.


Ötleteket várok, hogy ti ilyenkor mire figyeltek, mit csináltok.



2014. febr. 21. 07:21
 1/4 A kérdező kommentje:

aktív kutyáról van szó, nagytestű. a fajtája vadászatra lett kitenyésztve. (Kölyökként hoztuk el egy menhelyről)

Nagyon nagy a mozgásigénye, mondhatni nem egy spániel kaliber.


Köszi a hasznos tippeket.

2014. febr. 21. 07:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Én olyankor összeszedem a szukás ismerősöket és megyünk együtt kutyafuttatóba vagy néptelen helyre kutyázni :) Van udvar és ott még többet játszok vele mint szoktam és több a pórázos séta is.
2014. febr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kutyafuttatóba bunkóság tüzelő szukával menni, mert a szag akkor is hatással van a kanokra, amikor a szuka már nincs ott.

Mi találtunk egy helyet, ami autóval közel van, és nem igazán járnak arra kutyások, ott engedjük el a szukákat.


Azt, hogy más kutyák (ivartalan kanok, szukák) társaságát hogy bírja ilyenkor, neked kell kitapasztalnod, mert vannak olyan szukák, akik tüzeléskor kifejezetten hisztisek lesznek.

2014. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, ettől én is rettegek. Szerintem ha betüzel a kölyköm, mi nekiállunk valami vizsgára komolyabban rágyúrni, az egész jó elfoglaltság lenne.
2014. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!