Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominancia kérdés. Segítség?

Dominancia kérdés. Segítség?

Figyelt kérdés

Légyszi ne nézzetek hülyének.

Na, szóval: azt természetesen tudom, ha egy kutya meg akar hágni egy másikat, amikor az nem tüzel, az dominancia.

A kisebbik szukám is szokta a szomszéd kant.


A most 1,5 éves spánielem tüzel. 5 hónapja be fogadtunk egy másik, kb 3 éves, nagyon domináns terrier szukát is. (Van még egy ivartalanított, szintén 1,5 éves kanunk is. Ő teljesen megadó. Nincs probléma.)

A csajok között, eleinte sok bajusz össze akasztás volt. Az elmúlt 1-2 hétben már szinte semmi.

Egy hete tüzel a spánielem, (eddig sajna nem voltam otthon, csak péntek óta vagyok) tegnap észre vettem, hogy a spánkóm kínálgatja a fenekét a terrier szukámnak. A következő pillanatban meg a terrier szuka, meg hágja a spániel szukát.


Ez tüzeléskor is dominanciának számít?

Rájuk szóltam, hogy "Pfujj, nem szabad!" Jól tettem, vagy sem?



2014. febr. 3. 23:22
 1/1 Akiteki ***** válasza:
Tüzeléskor ez normális. Nálunk volt, hogy 4 szuka mászott egymásra, szigorúan tornasorban. :) De jól tetted, ne engedd.
2014. febr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!