Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl sovány a 14 hónapos német...

Parkourdaw kérdése:

Túl sovány a 14 hónapos német juhászom. Mit tegyek hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hónapos kan német juhász kutyám . Aki szerintem túlzottan sovány .Látszanak a bordái ez az első német juhászom és nem tudom hogy ez természetes e náluk vagy nem ? Naponta 1 szer eszik este 18 óra környékén . Havonta 20 kiló tápot elfogyaszt e mellett szokott kapni házi kosztot is ,kap multivitamint is . A féregtelenítő adagját a napokba kapta meg, megkapta mindegyik oltását . És egy kicsit aggódok miatta hogy ilyen sovány . Elég nagy a kert és sokat szaladgál + minden hétvégén el szoktunk menni egy 10 km körüli erdei kirándulásra ! Életvidám nem fájlalja semmijét . Tudnátok valami tanácsot adni mit csináljak hogy kicsit húsosabb legyen ?

Itt van pár kép róla !


[link]


[link]


[link]



2014. febr. 21. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyers csontos húst tudom ajánlani mindenképp:

- a kutya rágó izmait és fogait megerősíti

- tisztán tartja a fogakat

- minden kutya szereti

- a csontból kinyeri a magnéziumot, kálciumot, így megakadályozza, hogy a kutya szervezetéből a hús elvonja ezeket az anyagokat

- a pulyka farhát az egyik legolcsóbb, minőségi táp (120Ft/kg a piacon)

- tudod, mit eszik a kutya (tápoknál a legkisebb mértékben se)


Persze nem ajánlott csak húst adni neki

és vigyázz, hogy ha csontot adsz neki, csak és kizárólag nyerset adj!


Ha nem kövéredik kicsit sem, vidd el állatorvoshoz!

Bár a kutyák elég igénytelen állatok, lehetnek sajnos nehezen észrevehető betegségeik.

2014. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon sovány. Most kellene elvinni állatorvoshoz nem később, mert lehet betegség miatt nem tudja a szervezete feldolgozni a tápanyagokat. Nem az a fontos, hogy 20 kg (ez nem tudom egy ekkora kutyánál jó-e) hanem, hogy milyen fajta a táp. Egy tescos táp semmit nem jelent, de egy prémium minőség mellett ez már több mint aggasztó. Az, hogy mozog nagyon helyes, attól ha egészséges és kielégítő minőségű és mennyiségű kaját kap soha nem lehetne sovány!
2014. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Firestorm ***** válasza:
22%

De szép puszilgatnivaló fejecskéje van.

Sertés csontot illetve húst csak főve adj neki!

Én ajánlom a főtt rizst-farháttal és zöldségekkel,illetve ezt megcsinálhatod neki "pörköltesen",hogy legyen valamennyi szaftja,akkor jobban megeszik a kutyák.Sót nem kell beletenni,se pirospaprikát.Tehetsz bele ebbe a pöribe:Paprikát (Édeset),hagymát,karalábét,s.répát,f.répát,almát.Ezt a pöris cuccot összekevered a rizzsel és hamar hízásnak fog indulni.Napi főtt vagy nyers kajája legyen meg,én szerintem ha csak tápot kap szinte minden nap és mást nem az nem túl hizlaló,főleg,ha sokat van mozgatva.

2014. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

meg egy kis szarvasgombát is csak hogy ne húzza annyira a száját :D...


Előszőr én beadnék neki egy jó adag féreghajtót és kapjon naponta a kajája mellé egy farhátat és kész. Kövezzetek meg de szerintem annyira azért nem vészesen vékony.. ha már csak 3bordája látszik akkor csökkents a tápon egy picit, de a farhát mehet továbbra is.

2014. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
Tényleg soványka, én is BARFot ajánlanék, 20 kiló táp áránál tuti, hogy olcsóbban jöttök ki vele :) Firestormmal egyet kell értenem, imádnivaló :)
2014. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó borda elég lenne látszódni. Milyen az a táp, amit kap? Mi a házi koszt, amit kap?
2014. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi most a boxernek hasonló gond miatt a susa energie tápot adjuk,és nem túlzás de kb 4-5 nap alatt rendbe jött a kondija.Az ára sem vészes,a 20 kilósat vettem 9000ft-ért.
2014. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam vele állatdokinál egészséges a kutya teljes mértékbe túl sokat mozog azért ilyen de a féreghajtó most kezdett el hatni szóval már jobban néz ki ! De köszönöm azért a tanácsokat !
2014. márc. 4. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!