Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet vinni ivartalaníta...

Mikor lehet vinni ivartalanítani a szuka kunyámat?

Figyelt kérdés

Minél előbb szeretném. Most 10 hetes. Ha az összes oltását megkapta,akkor már vihetem ivartalanítani??

És ez a műtét kb mennyibe kerül? Westie kutyám van :)


2009. dec. 10. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szukákat az első tüzelés után szokták olyan 8-12 hónaposan.A kanokat is olyan 8-12 hónaposan.Még nagyon korán lenne az ivartalanitás,de ha viszitek oltásra amugyis akkor kérdezz rá az orvosotoknál,vagy akinél ivartalanitani akarod.Ő biztos örömmel segit neked ez ügyben.Jó kutyázást.
2009. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi:))
2009. dec. 10. 17:26
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Az ivarérettség előtt nem javasolt semmilyen állatnál.

( Csökött lesz.)

2009. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök a kérdésednek! :) Végre egy felelős gazdi! :)

Amúgy a tévhitek között szokták említeni, hogy az első tüzelést meg kell várni, de ez állítólag nem igaz. Az USA-ban már néhány hónapos korban elvégzik a műtétet. Ismerősöm kutyáját is most, 6 hónaposan ivartalanították.

De az a biztos, ha megkérdezed az orvost, ő mit javasol. Az első kutyámmal én is megvártam és azt hiszem, a másodikkal is meg fogom.

És még egyszer, örülök, hogy ilyen felelősen gondolkozol! Gratulálok és leld sok örömöt a kutyusodban! :)

2009. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt még ajánlják is első tüzelés előtt! Akkor a legjobb. 4 hónapos kortól lehet. Mi megvártuk az első tüzelést, megbántam :(
2009. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek^^
2009. dec. 10. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

De ha a dokid azt mondja, hogy ivartalanítás előtt szülnie kell egyet, ne higgy neki!!! :D

Az időpont:

A) Meg kell várni az első tüzelést, (illetve a 10-12 hónapos kort), mert biológiailag az első tüzelés végével válik teljesen felnőtté. /// Az első tüzelés alatt óvatlan gazdi mellett befedezhetik.

B) Már 5-6 hónapos korban el kell végezni az ivartalanítást, mert ilyenkor a kutya meg se érzi szinte, pár nap alatt helyre jön. /// Nem fog teljesen kifejlődni (kisebb lesz, mintha nem ivartalanították volna ilyen fiatalon).

Döntsd el, neked melyik verzió tetszik jobban.

2009. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utsó sztem meg pont hogy nagyobb lesz:O
2009. dec. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a cikket olvasd el:

[link]


(ha nekem lenne most ennyi idős kutyám, akkor én 4-6 hónapos kora között vinném el, mindenképp ivarérés előtt!)

2009. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!