Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szinte állandóan éhesek a...

Szinte állandóan éhesek a kutyáim. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Van két nagytermetű kutyám,mindketten ivartalanított szukák,így egy kicsit túlsúlyosak.Eddig sima olcsóbb kategóriás tápot ettek,de januárban Brit Prémium light-ra váltottunk.Szeretik,de ugyanannyit adok ebből is mint a Friskiesből,mégis úgy látom éhesek.Állandóan ennének reggel is kétszer adtam nekik,mert nézgelődtek,hogy nincs-e több a tálban.Benti kutyák,úgyhogy a hidegebb időre sem lehet fogni(mondjuk annyira nincs is téli idő).Most nem light Britet vettem,kíváncsi leszek a hatására.

2014. febr. 21. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem vidd állatorvoshoz,mert lehet hogy férgesek!!!
2014. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,mert szedem utánuk a végterméket,nem látok férget bennük,és múlt hónapban lettek féregtelenítve.De azért köszi!
2014. febr. 21. 20:38
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges kutya szinte mindig kapható evésre. Pontosan azt látja a nem hozzáértő gazdi, hogy éhen akarna halni :))

Ezt tudjuk kihasználni a motíválásnál, jutalmazásnál. Figyeld a kutyáid formáját. Ha kövérek, sokat esznek. Ha soványak, lehet emelni az adagjukat.

2014. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 sippara ***** válasza:
85%
Jól tartott kutya mindig éhes. Ha túlsúlyosak, akkor amúgy is kevesebbet kéne kapniuk, az meg semmilyen állapotban nem járja, hogy kétszer kapjanak enni, mert kunyerálnak.
2014. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy mindig tudnának enni. Talán szokatlan nekik, hogy kisebb mennyiséget kapnak, illetve ha mindig adsz nekik csak azért, mert szagolgatják a táljaikat meg bociszemekkel néznek rád, nem is fogják abbahagyni a kuncsorgást. Ha gondolod, két részletben etesd a napi adagot.
2014. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van,csak olyan nehéz figyelmen kívül hagyni a kunyerálást.Ahogy reggel etetem a macskákat,mindig odaülnek ők is,és éhen akarnak halni.Nehéz lesz de erről a reggeli kajáltatásról leszokunk.Nem is beszélve arról,hogy az egyikük Németjuhász,így a későbbiekben nem igazán használna a túlsúly az ízületeinek.Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 21. 20:55
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem két kinti kutyám van.Ha meglátják, h mozgás van a lakásban, már megy a "mostfogunkáhendögleni" koncert.Ráadásul a nagyobbiknak szeparációs szorongása is van, kiskorában kitették, a vasútállomásról hoztam haza, kb 5 hetes volt.Azóta (kb 5 éve van nálam ), még nem tudtam rászoktatni, h nem hagyom el, és nem kellene úgy zokogva vonyítania, mintha ütném, ahányszor kimegyek a kisajtón.Ha jövök haza, dettó ez van.Amint befordulok az utcába, az utca másik végén lévő házamból, már megy a csaholás.Ez van.Kutya, így kommunikál.Ha macska lenne, nyávogna :) És a kutyáid tudják, h kaphatnak még.Legyél következetes.
2014. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Bruti1 válasza:
100%
Nekem is van egy nagy testű Nèmet Dogom ès amint meglát kuncsorog enni úgyhogy semmi gond minden kutya fojton enne kivève az èn bentimet este kap csak mindeggyik enni de a kicsi benti nem eszik olyan sokat de ez más tèma szóval semmi bajuk a kutyáknak!
2014. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
az enyémek a hűtőnyitásra vannak ráklikkelve:)) Azért éhes mindig mert kutya!!!:)
2014. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
egy egészséges kutyus egész nap képes lenne enni, ezért van az, hogy ha megbetegszik a kutya szokták rá mondani, hogy az evésről látszik rajta mennyire beteg.. vagy valami ilyesmi! :)
2014. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!