Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jellembeli változások...

Milyen jellembeli változások tapasztalhatóak a szukánál tűzeléskor?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A többi kutyákkal barátságtalan (kivéve amikor már felveszi a kanokat, akkor velük már nem az), levert, fáradékony.
2009. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
hát..az enyémnek barnásvöröses lett ott..ha ilyesmire gondolsz..szal vmi olyasmi,mint a menstruáció ><..nemtom,én még sose vettem észre,mikor tüzel,de anyám igen xDD..nemtom hogy..nincs sok különbség xD..jóvan,nem részletezek :D..remélem érted :)
2009. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A vérzés megjelenésével egy időben a szuka viselkedése megváltozik, nyugtalan lesz, gyakran elkóborol, étvágya csökken, pérája megduzzad, kissé megnyúlik, a kevésbé pigmentált bőrű egyedeké vöröses színű. Az előivarzás ideje alatt ürülő véres ivarzási nyálka hígan folyó, barnásvöröses színű, és körülbelül 7-10 napon át észlelhető. A szuka ekkor még a kan közeledtét nem tűri, körülbelül a 10. nap után az ivarzási nyálka véres jellege megszűnik, feltisztul s a prooestrus (előivarzás) idején megért tüszők ebben az időszakban repednek föl. A szuka viselkedése megváltozik, s a kan közeledését elfogadja. A véres nyálka ürülésének időtartama fiatal, először tüzelő szukában a szokásosnál rövidebb, 3-5 napos lehet, sőt, lehetséges, hogy szinte észrevétlen marad.
2009. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nagyon bújós lett és még az embereknek is pucsított, még olyankor is, amikor amúgy a kanokat már elzavarta. De agresszivitást nem tapasztaltam nála, hanem az ellenkezőjét, bújt mindenkihez. A végén is csak a kanokat zavarta el, a szukáknak tartotta a fenekét. De igazából engem az zavart még nagyon, hogy két tüzelés között is láttam rajta olyan hangulatváltozásokat, amik egyértelműen hormonális lapúak voltak. Ilyen igazi "csajos hiszti"... És mióta ivartalanítva van, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb, nincsenek ilyen hangulat ingadozások, "egyenletes" lett a kutya.
2009. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs különbség. ugyanolyan aranyos amikor tüzel, mint amikor nem:)Nem érzek jellembeli változást.(5 éves)
2009. dec. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 kutyám van és egyiknél sem látok változást. Ugyanúgy szeretik egymást, jó kedvük van és szót fogadnak nekem. Egyedül a vérzés az ami miatt más.
2009. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!