Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni egy szuka...

Mit kell csinálni egy szuka kutyával tüzeléskor?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kaptam egy szuka kiskutyát. Most kb 10 hónapos. Azt mondta az állatorvos, hogy most már előfordulhat, hogy tüzelni fog. (10 hónaposan már megesik,, de 1 éves korában fog valószínű)

A gazdinak ilyenkor mit kell tennie? Tényleg ilyenkor a kan kutyák ide fognak jönni és akár be is mászhatnak a kerítésen?

És gazdinak mi a teendője a tüzelés időszakában?

Már elrettentettek minket, hogy milyen durva dolgok fognak történni... :S


2009. okt. 6. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha 10 hónapos én már ivartalanítatnám a helyedben.

Ha meg akarod várni az első tüzelést, akkor a kanokra kell figyelned. Igen bemászhatnak, de a szukád is kimászhat hozzájuk, őt ugyanúgy hajtják a hormonok.

Teendőd a biztonságos őrzésen kívül nincs.

2009. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi kertes házban lakunk, és minden ház ilyen a környéken. Kerítés mindkért oldalon a szomszéd ház falához kapcsolódik. Amíg nem vittem ki a tüzelő szukáim a kertből (kerítéshez nem szoktak közel menni+kennelben vannak amikor nem vagyok itthon-nem csak tüzeléskor) SOHA nem jött ide egy kan sem! Pedig itt nem divat kutyát nevelni, mindegyik magát sétáltatj,a bandázik! DE akárcsak egyszer is pisilt kint tüzeléskor, PERCEKEN BELÜL ott termett néhán kan! Tehát tévhit, hogy a kanok minden nélkül kiloméretektől megérzik. Még a szomszád kan sem érzi amíg a szuka nem kerül szagolható közelbe.

Tehát ha kerti akkir nem vidd sétálni szerintem, ha nincs kert akkor csakis pórázon és ne barátkozzon senkivel! Mondjuk nem tudom mi van ha egy veszélyebb kutya próbál ilyenor udvarolni neki. Én nem vinném ki addig. Nézd meg, hogy van-e biztonságos kerítés, ha kennel is van akkor azt is elleőrizd. Ha bent van, vegyél neki bugyit mert vérzik. Ez kb 3 hétig tart, de várj tovább, mert nem látod pontosan, hogy mikor van vége.

Állítólag ilyenkor a szukák is makacsabbak, szökősek minden áron, csak az ösztön számít nekik. Hát nekem 3 szukám van, és még sosem verekedtek össze pedig egyszerre tüzelnek, akár vihetném felőlük sétálni őket póráz nélkül sőt. Magyarán szólva hidegen hagyja őket, hogy tüzelnek, ugyanúgy szótfogadnak. Egyszer nyaralni voltam, tudtam hgy nem sokára tüzelni fog, de az itthoniak nem figyelték, én meg elvittem sétálni, és hát a kan szájából hívtam vissza, amit azonnal teljesített, és ezt a többivel is meg tudnám csinálni. Eszükbe sem jut szökni, makacskodni, amíg oda nem rakom őket a kan orra alá (de ezt nem teszem), addig észre sem veszik, hogy tüzelnek. Hát nem tudom. Lehet hogy szerencsés vagyok és nincs más ilyen kutya. Lehet hogy a tiéd is ilyen lesz. Tapasztald ki. De lehet hogy majd szökni próbál stb... Akkor vigyázz rá jobban. Ha nem vagy benne biztos, hogy meg tudod védeni (kerítés stb) akkor inkább ivartlanítsd! Ha nem teszed az sem baj ( a lehetséges betegségek tudatában ez a te dolgod, hogy vállalod-e) csak nem szüljön, amennyiben nem tenyészkutya!

2009. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy ivartalanítani kellene és tanácsolták is már, de (most ez lehet hülyén hangzik) nem akarom a kutyát kitenni egy "felesleges" műtétnek. Utánaolvastam és azt írják, hogy ez egy komolyabb műtétnek számít, mivel a hasát ugye fel kell nyitni.

Egyébként kertesházban lakunk, sétálni amúgyis ritkán szoktam vinni, tehát ez nem lesz gond. A kerítésünk biztos, mert ő nem bír kimászni+ azért jó nagyot kell ugrani annak a kutyának aki be akarna mászni.(felmászni meg nem bírna rajta) A 3 szomszédból csak 1 helyen van kutya és azok is lányok. Szerintem rendben lesz.

Igazán azzal "félemlítettek" meg, hogy : "Jaaaj majd minden úszni fog a vérben, meg gusztustalan lesz, meg egy nap nem tudom hányszor kell majd takarítani" és hasonlók.


Egyébként az ivartalanítás az hány nap?Mármint hány napig kell a kórházban lennie a kutyusnak??

2009. okt. 6. 20:20
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Az én kutyámnak jövő héten lesz az ivartalanítása, megvan a műtét és pár óra múlva már hozhatom haza. Egyébként én nagyon sajnálom, hogy megvártam ez első tüzelését és utána ivartalaníttatom, mert teljesen megváltozott a viselkedése, sokkal dominánsabb lett :/. Tehát szerintem még előtte ivartalaníttasd! :)
2009. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Én sem akarom a kutyámat ilyen fiatalon kitenni műtétnek, talán évek múlva, a betegségek elkerülése végett.. Egyébként nekem is szukám van, lakásban van tartva így különösebb gondom nincs vele, abban a szakaszban mikor ledobja magáról a kant póráz nélkül is sétáltatom, peteérés után nem engedem el de csak néhány nap, kibírja.

Neked kertben semmi bajod nem lesz vele, ha adsz rá bugyit a lakásba is beengedheted, pár csepp vérről van szó nem vérfürdőről.

2009. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás rutinműtét. Pár óra múlva hozhatod haza és estére magához tér. Pár nap alatt túl van mindenen.

Inkább most egy ivartalanítási műtét, amit a kutya fiatalon, egészségesen átvészel, mint több álvemhesség, gennyes méhgyulladás és emlődagant után egy legyengült idősebb kutya, sokkal nagyobb műtétje.

Ha nem tenyészkutya, akkor ivartalaníttasd, csak az egészségének teszel jót vele.

2009. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekem egy szuka vizslám van és már két éves és nem lett ivartalanítva. Soha nem volt még abból gond h elvittem sétálni vagy bármi hasonló nem szökik el és nekem az első tüzelés után felnőttebb, szófogadóbb lett szóval kezesebb. Mert előtte nehéz volt tanítani mert még elég kölyök volt. Nekem kertben van tartva de nincs olyan sok gond a vérrel mert az ajtók előtt van járólap ott azért naponta felmosok hypoval de ez nem túl nagy áldozat kb fél órámba telik. Máshol meg nincs gond azzal h vérezik mert hát a fák alatt kit zavar?
2009. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
21:28-as vagyok, az én kutyám is szófogadóbb lett az első tüzelése után, látványosan sokat változott és jó irányba.
2009. okt. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21:28 de miközben sétáltatod, megőrjíti a szag a kanokat....
2009. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
És? Ez az élet természetes rendje. Tüzelési időszakban a kan gazdája is ugyan úgy figyeljen oda, ugyan úgy fogja pórázon a kutyáját. Ezt el is szoktam magyarázni 1-2 gazdinak nem mindig szép hangnemben.
2009. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!