Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy kutyát hogy parancsra ugasson?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Fogalmam sincs, én csak egy sajt vagyok! :)
2014. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor alapból is ugat mondod neki,hogy ugat és rájutalmazol.

Ha ritkábban ugat rá kell jönni mikor jön ki belőle hang és folyamatosan növelni az elvárást míg ugatás nem jön.

Nagyon vigyázz arra,hogy hülyeségre ne jutalmazd. Pl. őrjöng egy kutyára és akkor ugat. Nem szabad!!! Sok sikert.

2014. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Sajt?

2014. febr. 22. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Van az a szar sajtos reklám, és az első azt hiszi, hogy vicces volt.
2014. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vicces volt.

Amúgy veszel egy klikkert,amikor ugat klikk és jutifalat.Majd ehhez teszel egy jelet,később parancs szót.Viszont nem nagyon javasolt csak erre megtanítani,mert hajlamos lesz folyton ugatni.Az ugatás leállítása viszont ezerszer nehezebb.Előbb tanuld meg leállítani,csak aztán kondizd parancs ugatásra.

2014. febr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én így csináltam: amikor a kutya éhes volt akkor fogtam egy darab párizsit, megszagoltattam vele, incselkedtem. ő persze szerette volna gyorsan elfogyasztani de nem adtam neki oda. aztán leültettem és a párizsit a magasba tartva kiadtam a vezényszót hogy hangot és a másik kezzemel ilyen tátogó mozdulatot csináltam. lesz majd ugrálás, vinnyogás meg minden:) előbb utóbb elvakkantják magukat, ekkor klikkelsz és oda adod a kaját. minden kutyámnál bevált. tr döntöd el hogy mikor tanultok, nem kell várni, lesni hogy mikor ugat magától. persze az fontos hogy ismerje a klikkert. először sok idő is eltelhet mire elvakkantja magát, de hamar rá jönnek hogy mit akarsz. remélem hasznos volt a válaszom. jó kutyázást kívánok.
2014. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 nap alatt tanulta meg, parancsszóra is, és kézjelre is. Kihasználtam, hogy jó házőrző. Nem vált be nálunk kaja, csak ez. Ketten csináltuk, az egyik kiment a teraszra, és elkezdte ütögetni az ajtót. Amikor a kutya felpattant és elkezdett ugatni, én jutalmaztam és mondtam, hogy ugat. Ezt sokszor csináltuk egy nap, de mindig ilyen 5-10 percig. Estére már megértette mit akarok. Kicsit furfangos voltam, de sikerült:)
2014. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :))
2014. febr. 25. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!