Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire aktív egy Jack Russel?

Mennyire aktív egy Jack Russel?

Figyelt kérdés
Nem tudom,nem vagyok tapasztalt ilyen dolgokban,de mindenhol azt olvasom hogy 2x1 óra séta kell neki naponta. Az annyira nem sok az én szememben,annyit simán szoktam kóvályogni. Meg még azt olvastam hogy jól megvannak egyedül. Ez mit jelent? 4-5 órát kibír naponta egyedül? Meg hogy makacs. Ez a makacsság mit jelent? Nehéz rászokatni dolgokra,vagy csak annyi hogy van olyan ,hogy éppen nincs kedve ülni,állni feküdni?

2014. febr. 25. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

"Mennyire aktív egy Jack Russel?" teljesen

"Meg még azt olvastam hogy jól megvannak egyedül. Ez mit jelent?" atz, hogy 1,5 éves korái egyedül szétszedi a lakás

2014. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jajj nagyon aktív. A szomszédomban van egy, de bár ne lenne szegény kutya itt. Mondjuk a szomszéd elrontotta, mert nem vitte sétálni, így a kutya szocializálatlan maradt agresszív az emberekkel kutyákkal. Nos Hát az van hogy ez a kutya a kis 5 kilójával szétszedi a kerítést és riogatja az embereket. Halál csöndben odalopódzik a kapuhoz és nekiront. Ennek a kutyának 2x1 óra annyi mint halottnak a csók. Sokkal több kell. Kutyatársakkal való rohangálás, labdázás, szellemi fárasztás. Nagyon résen kell lenni vele, mert baromi okos amúgy, és átveszi az uralmat. Ez csak a rosszabbik példa volt. Láttam már nagyon jól képzett iskolázott jacket is, maga a tünemény volt a kutyus. a makacsságon felül lehet kerekedni. Ha következetes vagy, akkor gond nélkül végrehajtja a feladatokat.
2014. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon aktív, számomra hiperaktív. a terrierek amúgy is nehéz kutyák, én nem is választanám. Kétszer egy óra az neki semmi, ettől jóval több kell. Egyedül hagyni meg nem igazán lehet, mert lebontja az egész lakást, hogy ezt ne tegye szinte egész nap foglalkozni kell vele.
2014. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon aktív.

2x1 óra akkor lesz elég neki, ha az aktív fizikai és szellemi fárasztás is megvan. Pl. labdázás, kutyákkal bandázás, engedelmes gyakorlás, trükkök tanulása, kutyás sportok. Minden nap! Kutyaiskola erősen javasolt, miután valóban makacs fajtának mondható. Vannak önálló gondolatai, ez nem mindig jó. :-)

Elvan magában pár órát, ha erre van szoktatva, de ehhez jól le kell mozgatni mielőtt otthagyod, akkor nem szedi szét a lakást unalmában :-)


Összességében azt mondanám, hogy akkor vegyél magadnak jack-russelt, ha a kutyázást mint életformát akarod űzni, mert ez a fajta sok odafigyelést igényel, viszont cserébe remek sportkutya lehet belőle. Családi kutyának is jó, ha a mozgásigénye ki van elégítve. Az unatkozó kutya tombol-rombol. Ez se a kutyának, se a gazdinak nem jó.

2014. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze, séta után elvinném a parkba,ott labdázni meg frizbizni,meg ott sokat látok kutyát. Meg még azon gondolkodtam hogy az rossz ötlet-e,ha én megyek biciklivel,fogom a kezembe a pórázt ő meg fut mellettem? Persze nem mint az állat,de gondolom ez is fárasztaná. Egyébként az az igazság hogy így magamtól nem mennék el sehova 2 órára,így kutya nélkül,de ez számít valamit? És hogy tudja át venni az uralmat? Nekem azt látnom kéne,tehát mikor én mondom neki hogy nem,de ő azért is csinálja én meg ráhagyom,úgy,vagy egyszerűen ő gondol egyet és most ő a király?


Egyébként az az igazság ,hogy igazából én mindig is Jack Russelt akartam,de páran már lebeszéltek róla,mert az udvar kicsi,és a házban lévő kutyával is vannak határaink,szóval én lemondtam róla,és néztem valami más,kevésbé aktív fajtát.A Törpe Schnauzert és a West Highland Terriert találtam,de apámnak nem tetszenek a hosszú szőrű kutyák,én meg mondtam hogy kompromisszumot kell kötni,meg is értették,de aztán jött egy ismerősünk akinek már vagy 2 éve van Jack Russelje, és csak itt mondta hogy tök okos,meg csak néha makacs,meg nagyon jól megvan egyedül,még nem rágott szét semmit,pedig napi 2x van,és nem mindig olyan hosszú ideig sétáltatva. A kutya is itt volt,és tényleg tündéri egy kutya az övék,és hát apának meg anyának nagyon megtetszett...árban is,mert itt egy Jack van hogy egy negyede egy Schnauzernek vagy egy Westienek.

2014. febr. 25. 23:06
 6/15 anonim ***** válasza:
Na, gondoltam, hogy ez lesz. Egy jack-rusell semmivel sem olcsóbb, mint egy snaci vagy egy westie... Ha igen, az csak rosszat szül. Egy normális kutya ára 100 000 körül van. Ettől jóval olcsóbban nem érdemes kutyát venni. Azt javaslom előbb gondoljátok ezt át. Ha nem tudjátok ezt anyagilag vállani, akkor inkább menhelyit hozzatok ki. Azok is vannak olyan jó kutyák, mint a fajtatiszták.
2014. febr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem Jack Russellem van. És annyira nem hiperaktív, mint ahogy írják. Esős, hideg időben egész nap elszunyókál, heverészik a kosarában/kanapén, kb. kirobbantani se lehet, csak néz szánalmasan, ha ki akarom vinni... jó időben meg pattog, mint a nikkelbolha, elgyüszmékel az udvaron, kergeti a legyeket, meg rohan nagyokat séta közben.

Az aktivitása inkább annyiban nyilvánul meg, hogy nem tudtunk olyan hosszú túrára menni vele, hogy a fáradtságnak bármi jelét tapasztaltuk volna rajta. Hazafelé persze szunyál, de az első perctől az utolsóig teljes gőzzel vágtat.

A makacsság igaz, van, hogy egy értelmetlen utasításra csak a farkát csóválja vigyorogva és inkább a saját feje után megy, viszont megfelelő motivációval kánkánozni is meg lehet tanítani. Következetesség a lényeg.

Jól elvan egyedül is. Van egy vacka, elszundikál egész nap, ha kell, és nem erőszakoskodik akkor se, ha otthon vagyok, de pl. dolgozok, nem érek rá. Soha nem rongált. De ezt úgy értsd, hogy soha, sem egy megcsócsált cipőfűző, sem egy kipakolt szemetes. Igazi mintakutya, amilyen az embernek csak egyszer adatik meg életében.

2014. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Anyuméknál is Jack Russel van. Kicsit én is túlzásnak érzem az első pár kommentet. Valóban baromi nagy a mozgásigénye, képes lenne egész nap csak jönni-menni és el sem fáradna. De, pl a miénk benti kutya és van neki egy fotel, amiben egész nap elheverészik. Ha hazaérnek anyumék a munkából akkor engedik ki, meg játék stb. de az udvarra csak kb pisi-kaki erejéig megy ki. Jobban szeret bent az emberekkel. Viszont ha meglátja a pórázt, akkor totál megzakkan, él-hal a sétáért. A miénk elég ugatós, azonnal jelez, ha meghall vmit. A macskákat, egereket, patkányokat, madarakat mindet kinyírja. Az emberekkel barátságos, viszont a kutyákkal egy agresszor. Bármekkora kutyának nekimenne. Én pl a saját kutyámat nem tudom elvinni anyumékhoz, mert ez a kis "idióta" minden ok nélkül nekimegy. Még annyit, hogy a miénk sem rongált, csak mikor pici volt a cipőket megrágcsálta. De semmi másban nem tett kárt. Mondjuk én nagyon sokat vittem magammal, le volt mozgatva.
2014. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor annyira de nagyon nem vészes,csak a többi kutyákhoz viszonyítva. Valakivel had vegyem már át a következetes nevelés fogalmát,úgy gondoltam tisztában vagyok vele,de már nem biztos.
2014. febr. 26. 19:50
 10/15 anonim ***** válasza:

A következetes nevelés alapja, hogy a család együtt kitalálja a szabályokat és azután ahhoz mindig mindenki tartja magát. Tehát, amit nem szabad, azt soha nem szabad, amit szabad, azt mindig szabad. Ha néha így, néha úgy viselkedtek a kutyával, akkor nem fogja érteni, hogy mit vártok tőle. Ugyanez a baj, ha a család egyik tagja nem tartja be a játékszabályokat. Előbb-utóbb rájön a kutya, hogy kinél mit szabad csinálni, de nagyon megnehezíti az első időket.

Én azt javaslom, hogy az elején fogjátok picit szigorúbban és ha már jól viselkedik, akkor lehet engedményeket tenni. Pl. nem szabad felmenni a bútorokra. Kutya megszokja, szépen elvan a helyén a földön. De mondjuk Marika szeretné felhívni magához a kanapéra, akkor a kutya engedéllyel felmehet.

2014. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!